Creative Live! Cam Video IM Ultra (VF0415)

Zaawansowana kamera internetowa, idealna do wirtualnych pogawędek, dzięki dodatkowemu oprogramowaniu udostępnia również liczne efekty nakładane w czasie rzeczywistym na naszą twarz lub zmieniające nasz głos. Jakość wykonania Live! Cam Video IM Ultra (VF0415) stoi na bardzo wysokim poziomie, kamera wykonana jest z czarnego plastyku o wysokim połysku. Sercem urządzenia jest dosyć duża jak na kamery internetowe matryca obrazu CMOS o rozdzielczości 1,3 Megapikseli.

Jakość wykonania Live! Cam Video IM Ultra (VF0415) stoi na bardzo wysokim poziomie, kamera wykonana jest z czarnego plastyku o wysokim połysku. Sercem urządzenia jest dosyć duża jak na kamery internetowe matryca obrazu CMOS o rozdzielczości 1,3 Megapikseli. Live! Cam Video IM Ultra wyposażona jest w mikrofon z funkcją usuwania szumów, dzięki czemu rejestrowany dźwięk jest wyraźniejszy, dodatkowo możemy go zmieniać dzięki licznym filtrom, które znajdziemy w zakładce Live! Effects.

Kamera wyposażona jest w system automatycznego ustawiania ostrości, który działa szybko i precyzyjnie - nie gubi się, co często się zdarza tańszym modelom. Dzięki uniwersalnej podstawce możemy ją przypiąć do monitora LCD jak i obudowy matrycy laptopa, w obu przypadkach trzyma się pewnie i nie obraca pod wpływem ciężaru kabla. Możemy ja też położyć na blacie biurka. Podstawka pozwala na dowolne nakierowywanie kamery wokół własnej osi jak i w mniejszym zakresie w pionie.

Jakość generowanego obrazu klasyfikuje ten model do ścisłej czołówki, obraz w rozdzielczości 640x480 pikseli jest wyraźny, bez efektów pikselizacji, czy też szumów (9/10 pkt.). Prędkość zgrywania sekwencji wideo oscyluje w granicach 20 kl./s w rozdzielczości 320x240 i 640x480 pikseli. Co w połączeniu z funkcjonalnym oprogramowaniem dobrą, jakością generowanego obrazu i rozsądną ceną czyni ten model idealnym wyborem, dla bardziej zaawansowanych użytkowników.