Creative Live! Cam Video IM (VF0540)

Ładnie wykonana i funkcjonalna kamera za rozsądne pieniądze, którą możemy postawić na blacie biurka, przymocować do monitora LCD jak i obudowy matrycy laptopa. W razie konieczności może pracować bez potrzeby instalowania dodatkowych sterowników, ale trzeba mieć system Windows XP z SP2 lub Vistę.

Kamera działa w systemach Windows XP SP2 i Vista bez konieczności instalowania dodatkowego sterownika. Warto jednak zainstalować dołączone oprogramowanie, bo pozwala ono na rejestrowanie obrazu w trybie "RGB 24", dodatkowo uaktywnia funkcję śledzenia ruchów twarzy, wygładzanie skóry, dodatkowe efekty graficzne. Całością zarządza Live! Cam Center, która umożliwia rejestrowanie zdjęć, sekwencji wideo, uruchamiania efektów graficznych, oraz zarządzanie nagranymi materiałami. Potrafi również automatycznie wyszukać i zainstalować nowsze wersje aplikacji, które pobiera ze strony producenta.

Kamera wyposażona jest w solidną i uniwersalną podstawkę przystosowaną do montażu na płaskich powierzchniach, monitorach i laptopach. Kamera nie przekręca się pod wpływem ciężaru kabla jak ma to miejsce w modelu Creative Live! Cam Chat IM (VF0530).

Live! Cam Video IM umożliwia pracę z prędkością 16 kl./s w rozdzielczości 640x480 i 17 kl./s w rozdzielczości 320x240 pikseli. Jakość rejestrowanego obrazu oceniamy na 7 pkt. w 10 stopniowej skali, jest w miarę szczegółowy i wyraźny, bez widocznego szumu. Ostrość regulujemy ręcznie. Warto skorzystać z licznych efektów graficznych, które znajdziemy w zakładce Live! Effects, oprogramowania Live! Cam Central. Możemy np. uprzyjemniając sobie wideo pogawędki dodać do no naszej twarzy wirtualne wąsy, czapkę, okulary lub zmienić naszą twarz.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: