Creative Omni

Creative Omni to kolejny głośnik w stajni Creative, tym razem został wyposażony w funkcje WiFi oraz obiecuje "uwolnienie muzyki". Jak sobie poradzi z tą obietnicą?

Creative Omni to niewielkich rozmiarów głośnik, który dobrze wygląda, jest perfekcyjnie wykonany i dobrze leży w dłoni.

Creative Omni

Większość gniazd i przydatnych przycisków sterujących znajduje się na tylnej ścianie urządzenia, gdzie znajdziemy wejście na kartę microSD, wejście 3,5 mm, micro USB (do ładowania głośnika), przyciski play, zmiany utworów oraz przyciski do zmiany źródła dźwięku - bluetooth, WiFi i karty microSD.

Creative Omni

Parowanie urządzenia za pomocą Bluetooh jest bardzo proste, wystarczy przytrzymać przycisk na głośniku i od raz będziemy mogli je podłączyć do źródła dźwięku.

Trochę inaczej wygląda w przypadku łączenia głośnika z pomocą WiFi, aby to zrobić, trzeba skorzystać z bezpłatnej aplikacji Sound Blaster InterConnect. Kreator przeprowadzi nas krok po kroku i po chwili możemy strumieniować muzykę za pomocą WiFi, w dowolnym miejscu w domu. Do dyspozycji mamy internetowe serwisy do strumieniowania muzyki jak Spotify Connect, TIDAL, TuneIn czy iHeartRadio. Niestety, aby przesyłać muzykę ze Spotify musimy mieć na nim konto Premium.

Dzięki opcji WiFi możemy także połączyć kilka głośników Creative Omni w jeden system - ta funkcjonalność pozwala na słuchanie tej samej muzyki w kilku różnych pomieszczeniach, także w łazience (głośnik posiada certyfikat IPX4) . Szkoda, że nie jest to dostępne także dla połączenia bluetooth.

Creative Omni

Ciekawym dodatkiem jest funkcja inteligentnego głośnika. Osoby, które korzystają z Siri lub Google Now mogą aktywować tę funkcję za pomocą przycisku umieszczonego na boku głośnika, po połączeniu się za pomocą bluetooth.

Urządzenie ma wbudowany mikrofon i może służyć jako zestaw głośnomówiący do rozmów konferencyjnych - to bardzo przydatna, dostępna w większości głośników Creative funkcjonalność.

Producent deklaruje, że urządzenie ma działać ok 8 godzin na jednym ładowaniu, w naszym teście wyszło, że nie jest to deklaracja na wyrost, głośnik potrafił pracować nawet 8,5 godziny.

Na koniec najważniejszy aspekt każdego głośnika - jakość dźwięku.

Creative Omni brzmi bardzo dobrze, dźwięk jest czysty, a basy dobrze słyszalne. Głośność jest też bardzo dobra, w naszym teście nie wychodziliśmy ponad połowę dostępnego zakresu.

Głośnik może być umieszczony w pionie lub w poziomie. Wg naszej subiektywnej opinii lepsza jakość dźwięku jest wtedy, gdy postawimy urządzenie w poziomie, wtedy mamy wrażenie większej przestrzenności.

Podsumowując - Creative Omni to bardzo dobrze wykonany i poręczny głośnik, który dzięki takim funkcjonalnościom jak możliwość łączenia za pomocą WiFi, strumieniowanie Spotify czy AI jest bardzo dobrym wyborem na głośnik do codziennych zastosowań.