Creative Outlier Sports – słuchawki sportowe dla wymagających

W skrócie:

Creative Outlier Sports to wysokiej klasy słuchawki zapewniające maksymalny komfort treningu sportowego. Model ten mogą śmiało wybrać entuzjaści weekendowej aktywności jak również osoby uprawiające sport wyczynowo.

Sportowcy wykorzystujący smartfony podczas codziennego treningu najchętniej sięgają po słuchawki bezprzewodowe. Dobrze dobrane urządzenie zapewnia wysoki komfort, pełną swobodę ruchów oraz atrakcyjną jakość dźwięku. Ciekawym wyborem w tej kategorii są słuchawki Creative Outlier Sports, co potwierdziły testy w laboratorium PC World.

Idealne słuchawki do uprawiania sportów powinny być lekkie i bezprzewodowe. Ponadto dobrze aby dysponowały wytrzymałym akumulatorem pozwalającym na wielogodzinną pracę bez konieczności ładowania. Nie ma bowiem nic bardziej frustrującego niż muzyka milknąca w połowie maratonu. Kolejnym elementem wartym uwagi są wszelkiego rodzaju uchwyty i zauszniki zapewniające, że słuchawki nie będą nam wypadać. Modele sportowe trudno zastąpić jakimikolwiek innymi podczas wysiłku. Tradycyjne konstrukcje prędzej lub później ulegną uszkodzeniu w wyniku kontaktu z potem lub poprzez ukręcenie stale poruszających się kabli. Creative Outlier Sports to sprzęt, który już na pierwszy rzut oka spełnia wszystkie wymagania, aby stać się idealnym kompanem podczas treningów.

Zestaw i budowa

Słuchawki są sprzedawane w solidnym, czarnym kartonie z okienkiem pozwalającym obejrzeć produkt jeszcze przed jego rozpakowaniem. Wewnątrz pudełka oprócz samych słuchawek odnajdziemy bogaty zestaw akcesoriów i dodatków zawierający: dwa komplety alternatywnych końcówek dousznych, dwa komplety dodatkowych nakładek zabezpieczających słuchawki, klips mocowany na kablu, twarde etui do przechowywania słuchawek, kabel USB – microUSB oraz pakiet instrukcji.

Creative Outlier Sports to słuchawki dokanałowe wyposażone w dodatkowe, gumowe uchwyty, blokujące się w małżowinie ucha. Pozostałe części konstrukcji również są gumowane, a jedynym wyjątkiem jest metalowy element ozdobny umieszczony na zewnętrznej części słuchawki. Płaski przewód robi dobre wrażenie sugerując odpowiednią grubość wiązki oraz należytą odporność na uszkodzenia. Na kablu umieszczono również pilot z mikrofonem, przeznaczony do odbierania i prowadzenia rozmów telefonicznych. Kryje on również przyciski do regulacji natężenia dźwięku oraz gniazdo micro USB do ładowania. Całość cieszy oko stylistyką, doborem materiałów oraz spasowaniem elementów.

Specyfikacja i konstrukcja

Słuchawki mają masę zaledwie 15 g, natomiast łączący je przewód mierzy 50 cm. Całość jest odporna na wodę i pot zgodnie z wymaganiami normy IPX4. Zastosowany akumulator to jednostka litowo-jonowa o pojemności 150 mAh. Według zapewnień producenta wystarcza ona na maksymalnie 11 godzin pracy. Odpowiednią jakość dźwięku mają zapewniać neodymowe przetworniki o średnicy 6 mm. Zapewniają one pasmo przenoszenia 20Hz ~ 20kHz i impedancje na poziomie 16 ohm. Ponadto słuchawki obsługują kodeki audio takie jak aptX, SBC i FastStream. Komunikacja z wykorzystaniem łączności Bluetooth w standardzie 4.1 jest możliwa w zasięgu do 10m od źródła dźwięku.

Creative Outlier Sports – słuchawki sportowe dla wymagających

Nasze wrażenia

Podczas długich treningów biegowych słuchawki zaskakują wygodą. Niepozorne uchwyty pewnie leżą w małżowinie, całkowicie zapobiegając wypadaniu słuchawek. Rozwiązanie okazuje się wygodniejsze niż klasyczne zauszniki, które po pewnym czasie zaczynają męczyć i obcierać spoconą skórę. Przewód jest na tyle lekki, że nie podskakuje nawet podczas wzmożonej aktywności. Można właściwie o nim zapomnieć. Połączenie ze smartfonami przebiega bez zastrzeżeń, a procedura trwa zaledwie kilka sekund. Pilot sterowania jest umieszczony tuż pod prawą słuchawką. Dzięki temu pozostaje w delikatnym dystansie do ciała. Jednocześnie jest niewidoczny z punktu widzenia użytkownika, ale łatwy do zlokalizowania w przestrzeni. Słuchawki zaskakują szeroką sceną oraz podkreśloną średnicą przejawiająca się w wyeksponowanych wokalach. Dźwięki mają naturalną, nieco ciemną charakterystykę. Dolne rejestry są wyraźnie zmiękczone, a basy mimo silnej ekspozycji nie są męczące. Specyfika brzmienia jest nietypowa dla słuchawek sportowych. Przypuszczalnie model najlepiej sprawdzi się podczas odtwarzania cięższych brzmień, nagrań akustycznych i niektórych wariantów muzyki popularnej. Ogólny odbiór jest bardzo pozytywny, a w połączeniu z należytym wygłuszeniem skutecznie pozwala oderwać się myślami od wysiłku.

Podsumowanie

Creative Outlier Sports to wysokiej klasy słuchawki zapewniające maksymalny komfort treningu sportowego. Model ten mogą śmiało wybrać entuzjaści weekendowej aktywności jak również osoby uprawiające sport wyczynowo. Jest to konstrukcja dla wymagających, czyli osób ceniących w szczególności wygodę i możliwość odbywania niezakłóconych treningów. Cena na poziomie 249 zł wydaje się być odpowiednia w stosunku do oferowanych przez słuchawki możliwości.

Creative Outlier Sports – słuchawki sportowe dla wymagających