Creative Sound BlasterX Siege M04

W skrócie:

Creative Sound BlasterX Siege M04 to dobra, choć nie pozbawiona kilku wad myszka.

Zalety:

  • Doskonały sensor
  • Stabilny i wygodny chwyt
  • Możliwości personalizacji

Wady:

  • Źle wpasowane gumy z boku
  • Kanciaste krawędzie

Creative Sound BlasterX Siege M04 to myszka, która ma umożliwić perfekcyjne rozgrywki. Jak sprawdza się w praktyce?

Creative Sound BlasterX Siege M04 to myszka gamingowa, którą producent reklamuje jako "wykonaną od podstaw z wykorzystaniem wieloletnich badań nad zwyczajami pro graczy na całym świecie". Reklama, reklamą, a co w praktyce? Urządzenie wyposażone zostało w wysokiej jakości sensor PixArt PMW3360, umożliwiający ustawienie rozdzielczości w zakresie od 200 do 12 000 DPI. Zastosowany w nim mikrokontroler pozwala na odczyt do 1000 ruchów na sekundę. Myszka dla graczy musi zapewniać stabilność i pod tym względem Siege M04 nie zawodzi - jej konstrukcja została zoptymalizowana dla styli chwytania palm i grip osób praworęcznych, a gumowe, teksturowe chwyty z boku sprawiają, że dłoń leży bardzo wygodnie. Jednak wypada odnotować, że gumy te nie są idealnie wpasowane i w gniazda, czego skutkiem szczeliny, w których zbiera się kurz i brud. Krawędzie myszki mogłyby być również bardziej zaokrąglone - są nieco kanciaste.

Myszka Creative Sound BlasterX Siege M04 wyposażona została w siedem przycisków - trzy znajdują się na lewym boku, a dodatkowy nieco nad kciukiem, co daje do niego łatwy dostęp i eliminuje konieczność odrywania dłoni od myszki. Zastosowano w niej przełączniki Omron, mające wytrzymać 50 milionów kliknięć. Urządzenie posiada możliwości dużej personalizacji - od programowania samych przycisków po podświetlenie RGB (16,8 mln kolorów do wyboru). Tu od razu warto dodać, że myszka posiada sześć predefiniowanych stylów oświetlenia. Wszystkie zmiany wykonywane są za pomocą oprogramowania producenta - Sound Blaster Connect.

Podsumowując: Creative Sound BlasterX Siege M04 jest myszką wartą zakupu, jednak niepozbawioną kilku technicznych wad. Doskonale posłuży graczom, nada się również świetnie do prac biurowych i zwykłego przeglądania internetu - choć oczywiście w tych przypadkach nie będzie możliwe wykorzystanie pełni możliwości tego urządzenia. Producent poleca jego używanie w połączeniu z klawiaturą Sound BlasterX Vanguard K08, ale oczywiście nie jest to obowiązkowe.