Creative iRoar Go

Creative iRoar Go to głośnik, który oprócz tego, że oferuje bardzo wysokiej jakości dźwięk, posiada całą gamę dodatkowych, bardzo przydatnych funkcjonalności.

Wygląd i ogólne wrażenia

Creative iRoar Go to mniejsza wersja głośnika Creative iRoar, ze swoimi wymiarami 54 x 192 x 97 mm i wagą ok 810 gramów jest już trochę większym urządzeniem, ale mimo to nadal można go łatwo przenosić z miejsca na miejsce. Obudowa jest wykonana z połączenia plastiku, aluminium oraz gumowych elementów, które są bardzo dobrze wykończone i spasowane. Dzięki temu głośnik sprawia wrażenie produktu premium. Urządzenie posiada wodoodporność klasy IPX6, co sprawia, że możemy śmiało używać go na basenie czy na plaży bez obawy o jego przypadkowe zachlapanie.

Po obu stronach obudowy głośnika mamy odsłonięte radiatory pasywne, które w trakcie odtwarzania niskich tonów wibrują razem z muzyką. To bardzo widowiskowa funkcjonalność, jednak musimy uważać, żeby przypadkowo nie wgnieść ich do obudowy, gdy wrzucimy głośnik do plecaka czy torby. Biorąc jednak pod uwagę fakt, że Creative iRoar Go nie jest typowym, małym głośnikiem przenośnym, który zabieramy na piesze wycieczki, a bardziej stacjonarnym elementem sypialni czy salonu, to nie powinno być problemem dla większości użytkowników.

Wszystkie elementy sterujące zlokalizowane są w niedalekiej odległości od siebie, co sprawia, że sterowanie głośnikiem i jego funkcjonalnościami jest bardzo proste. Z kolei takie wejścia jak: zasilanie, gniazdo 3,5 mm, wejście i wyjście USB oraz slot micro SD zostały ukryte pod gumowymi zaślepkami.

Opcjonalnie do głośnika można dokupić obudowę, która - wraz z dołączonym paskiem - znacznie ułatwia przenoszenie sprzętu, przy okazji zapewniając ochronę jego obudowy przez obtarciami czy wgnieceniami.

Jakość dźwięku

Creative iRoar Go posiada dwa głośniki wysoko-tonowe o dużym zasięgu, wydajny głośnik niskotonowy i dwa nieosłonięte radiatory pasywne - taka kombinacja zapewnia bardzo dobrej jakości dźwięk - mocny bas, czyste średnie i bardzo wyraźne tony wysokie. Głośnik jest bardzo głośny, co najważniejsze, zwiększanie głośności nie odbywa się kosztem jakości dźwięku.

Dodatkową moc głośnika możemy uzyskać włączając funkcję ROAR (za pomocą przycisku na panelu) - wtedy wzrasta wrażenie przestrzennego dźwięku i uzyskujemy jeszcze większe podbicie basu.

Głośnik można używać z wersji pionowej jak i poziomej. Z naszego testu wynika, ze w przypadku włączenia funkcji ROAR, lepszy dźwięk uzyskujemy w pozycji horyzontalnej - ale to nasze subiektywne odczucia i wiele tu może zależeć od indywidualnych preferencji użytkownika.

Funkcjonalność

Creative iRoar Go posiada całą masę funkcjonalności, które sprawiają, że jest to bardzo praktyczny i uniwersalny sprzęt.

Jak w przypadku większości głośników Creative, urządzenie posiada wbudowany mikrofon i może służyć jako urządzenie do rozmów telekonferencyjnych.

Parowanie ze sprzętem za pomocą Bluetooth działa bardzo szybko i sprawnie. Oprócz tego, głośnik możemy podłączyć ze źródłem dźwięku za pomocą wejścia 3,5 mm oraz wejścia USB (pamięć flash czy połączenie z komputerem), dodatkowo możemy skorzystać ze slotu na kartę micro SD i z niej odtwarzać nasze utwory.

Ciekawą funkcjonalnością jest możliwość wykorzystania głośnika jako power banku - wystarczy podłączyć dowolne urządzenie za pomocą kabla USB i uzyskać jego ładowanie.

Kolejną opcją jest możliwość podłączenia zewnętrznego mikrofonu - dzięki temu możemy wykorzystać głośnik do robienia prezentacji w większym pomieszczeniu.

Creative iRoar Go posiada akumulator, który wg naszych testów wystarczał ok 12 godzin pracy - czyli tyle, ile deklaruje producent. Do urządzenia jest dołączany specjalny zasilacz, nie ma możliwości ładowania sprzętu przez kabel USB.

Podsumowanie

Creative iRoar Go to bardzo wszechstronny głośnik przenośny, który oprócz doskonałej jakości dźwięku oferuje całą masę dodatkowych, przydatnych funkcjonalności - power bank czy możliwość podłączenia mikrofonu to tylko jedne z nich. Głośnik jest bardzo dobrze wykonany i w swojej klasie cenowej przewyższa większość konkurentów.

Jedyny minus to konieczność ładowania głośnika za pomocą dołączanego zasilacza, jeżeli będziemy zabierać głośnik z domu np. na jakiś wyjazd, to nie możemy go zapomnieć zabrać ze sobą.

Creative iRoar Go nie jest tanim głośnikiem, ale zdecydowanie jest wart swoich pieniędzy.