Crucial BallistiX Tracer (CL1118H.BR)

Zalety:

  • Można je podkręcić
  • Uzyskują krótkie czasy dostępu przy 800 MHz
  • Podświetlone prezentują się znakomicie

Wady:

  • Wysoka cena

Przyciągnąć klienta można na różne sposoby – oferując towar o znakomitych parametrach użytkowych albo też zwracający na siebie uwagę wyjątkową stylistyką. Ideałem może być sytuacja gdy łączy się obie te cechy. Pamięci Crucial BallistiX Tracer (CL1118H.BR) całkiem nieźle odpowiadają temu profilowi.

Przyciągnąć klienta można na różne sposoby – oferując towar o znakomitych parametrach użytkowych albo też zwracający na siebie uwagę wyjątkową stylistyką. Ideałem może być sytuacja gdy łączy się obie te cechy. Pamięci Crucial BallistiX Tracer (CL1118H.BR) całkiem nieźle odpowiadają temu profilowi. Wyciągnięte z pudełka moduły te wyglądają dość zwyczajnie. Wprawdzie radiator zaprojektowano bardzo estetycznie, ma niewielkie rozmiary pozwalające na montaż modułów na każdej płycie głównej ale poza tym Crucial BallistiX Tracer to niemal zwykłe moduły DDR2 1066 MHz. Zwyczajna jest także ich pojemność 2 x 1024 MB. Dopiero po umieszczeniu ich w płycie i uruchomieniu zasilania dostrzegamy wyjątkowość – moduły zostały podświetlone za pomocą systemu diod. Trzeba uczciwie przyznać – Cruciale prezentują się rewelacyjnie i rzeczywiście cieszą oko. Dobre są także ich parametry, przy częstotliwości 1066 MHz pracują z czasami dostępu 5-5-5-15 (CAS-TRCD-TRP) przy napięciu 2,2 V.

Testy wykazały, że pamięci nie mają z tym problemu. Podczas zdania się na ustawienia automatyczne, jedynie wartość TRP wzrosłą do 18. Udało się uzyskać bardzo dobrą wydajność systemu. Nie zbiliśmy timingów przy częstotliwości 1066 MHz, ale za to dla 800 MHz uzyskaliśmy bardzo dobre wartości 4-3-3-9 przy napięciu 2,19 V. Moduły posiadają także pewien zapas szybkości częstotliwości pracy – przy timingach 5-5-5-16 i napięciu zasilania 2,42 V rozkręciły się do 1140 MHz. Przedstawiane moduły Crucial BallistiX Tracer (CL1118H.BR), uznajemy za bardzo udane. Cechują się dobrą "wydajnością", są podatne na podkręcanie, a do tego po włączeniu zasilania prezentują się naprawdę znakomicie. Z pewnością żal byłoby zamknąć je w nieprzezroczystej obudowie.


Zobacz również
Laptop dla czołgisty
GE63VR 7RE RAIDER - stworzony do gier