Cruser Gamma A43

Zalety:

  • Dobra jakość wykonania
  • Szybko odnajduje sygnał GPS
  • Dobrze utrzymuje sygnał GPS podczas jazdy
  • Funkcje multimedialne
  • Dobra mapa w zestawie

Wady:

  • Uchwyt skomplikowany z montażu

Clarion MAP 780 to nawigacja pochodząca z bardzo znanej firmy co niestety znalazło odzwierciedlenie w wysokiej cenie ale też wysokiej jakości wykonania. Urządzenie dostarczono nam wraz z mapą AutoMapa 5.5.0 obejmującą powierzchnię Polski i Europy.

Nawigację wyposażono w ekran o standardowej dziś przekątnej 4,3 cala. Dobra jakość obrazu pozwala na komfortowe korzystanie z wszystkich funkcji urządzenia. Cruser został zaprojektowany bardzo estetycznie, a jakość wykonania urządzenia jest dobra. U góry umieszczona dwa przyciski – jeden do włączenia i drugi do natychmiastowego przejścia z menu mapy do pozostałych funkcji. Z lewej strony znajdziemy gniazdo USB i słuchawkowe, z prawej gniazdo kart SD/MMS i schowany przycisk Reset. Z tyłu umieszczono gniazdo do podłączenia dodatkowej anteny.

Cruser może służyć jako centrum multimedialne – potrafi odtwarzać filmy i muzykę, można tez na nim przeglądać zdjęcia. Dzięki kontrolerowi Bluetooth może komunikować się z telefonem komórkowym, pobierać z niego dane i służyć jako zestaw głośno mówiący. Wbudowany transmiter FM pozwala na połączenie z samochodowym zestawem audio i wykorzystanie jego głośników.

Urządzenie pracuje pod kontrolą systemu Microsoft Windows CE 5.0. Działa szybko i bez zawieszeń. Już w 12 sekund po włączeniu jest gotowe do pracy. Znalezienie sygnału GPS i ustalenie aktualnej pozycji na mapie zajmuje Cruserowi tylko 17 sekund. Podczas jazdy sygnał utrzymywany jest bardzo stabilnie i gubi się wyłącznie w najbardziej niesprzyjających warunkach.

Uchwyt do mocowania na szybie jaki dołączono do urządzenia jest nieco zbyt skąplikowany w montażu, ale na szczęście trzyma bardzo pewnie i nie odpada na gorszych drogach.

Urządzenie testowaliśmy wraz z mapą AutoMapa 5.3.0. Pisaliśmy o niej już wielokrotnie – interfejs użytkownika jest niezły choć wymaga wprawy, pokrycie Polski właściwie pełne. Trasy wyznaczane są precyzyjnie i zgodnie z zasadami ruchu.

Cruser Gamma A43 z AutoMapą PL kosztuje 749 zł. Za tę cenę dostajemy sprawnie działającą nawigację z dużą liczbą dodatkowych funkcji. Producent do wyposażenia dołącza nie tylko uchwyt i ładowarkę samochodową ale także pokrowiec.


Zobacz również
Laptop dla czołgisty
GE63VR 7RE RAIDER - stworzony do gier