CyberGhost - jak być anonimowym w sieci

CyberGhost to sieć VPN stworzona do anonimowego przeglądania, chroniąca przed oprogramowaniem śledzącym ruch. Ponadto umożliwia dostęp do zablokowanych w danym regionie treści oraz witryn.

W skrócie:

Stosunkowo tania, przyjazna dla początkujących sieć VPN z prostym interfejsem. Dostępna jest szeroka gama wstępnie skonfigurowanych usług.

Zalety:

  • łatwa obsługa

Wady:

  • mniej funkcji na Androidzie

Jest to jedna z najdłużej działających i najbardziej znanych usług VPN. Szczególnie koncentruje się na jednej funkcji, czyli na zapewnieniu najwyższej prywatności. Ostatnio CyberGhost dodał około 2500 dodatkowych serwerów i lokalizacji do swojej sieci (daje to łącznie 6500 serwerów w 90 krajach).

CyberGhost ma swoją główną kwaterę w Rumunii, czyli kraju nie wchodzącym w skład "Sojuszu Czternaściorga Oczu". Nazywa swoje serwery „NoSpy” i twierdzi, że oferują one lepsze prędkości i lepsze bezpieczeństwo. Jego ogromną zaletą jest bardzo prosta obsługa - wystarczy wskazać na rodzaj aktywności, a aplikacja samoczynnie wybierze najlepsze dla niej ustawienia i łączy tworząc tunel VPN. Wśród wspomnianych aktywności znajdziemy m.in. streaming i torrent.

Zobacz również:

  • Najlepszy VPN dla Linuxa [RANKING 2022]
  • Ranking: najlepsze VPN 2022. Co to jest VPN i dlaczego warto go mieć?
  • Najlepsze sieci VPN do streamingu. Jaki VPN do streamingu?

CyberGhost posiada opcję ochrony sieci Wi-fi, która nie tylko blokuje różnego rodzaju mechanizmy śledzące, ale również zapewnia ochronę w przypadku trafienia na strony ze złośliwymi elementami. Wśród innych funkcji, z jakich można skorzystać dzięki tej sieci VPN, znajduje się kompresja danych i zmiana sposobu łączenia na HTTPS w przypadku wykrycia HTTP. Jeśli chcesz, możesz zdać się w wyborze serwera na aplikację lub osobiście wybrać serwer VPN poprzez wybór kraju i serwera z listy.

Funkcja Unblock Streaming umożliwia dostęp do różnego rodzaju serwisów online, jednak uwaga - do skorzystania z niektórych z nich niezbędne może okazać się założenie tam konta. Domyślnie CyberGhost obsługuje 20 takich serwisów, można także dodawać własne.

CyberGhost - jak być anonimowym w sieci

CyberGhost

Podobnie jak w przypadku konkurencji, także tutaj znajdziemy przycisk kill switch, czyli App Protection. Dla osób mieszkających w krajach, których władze blokują takie strony jak Google, Twitter czy Wikipedia, dostęp do nich umożliwia specjalny tryb Unblock Basic Websites.

CyberGhost zapewnia mocny nacisk na unikanie gromadzenia informacji o działaniach użytkownika - zachowuje tylko dane niezbędne do działania serwisu, w tym anonimowe informacje o połączeniu.

CyberGhost - ile trzeba zapłacić?

CyberGhost oferuje trzy plany subskrypcji:

  • 1 miesiąc - 11,99 euro (ok. 55 zł)
  • 12 miesięcy - 45 euro (ok. 205 zł)
  • 3 lata - 78 euro w promocji (ok. 355 zł)

Możesz przypisać maksymalnie siedem urządzeń do swojego konta i używać ich jednocześnie. Ponadto urządzenie można łatwo wyrejestrować i zastąpić innym. W tym miejscu możesz nabyć CyberGhost.

CyberGhost - jak być anonimowym w sieci

CyberGhost w działaniu