CyberGhost - jak być anonimowym w sieci

W skrócie:

Stosunkowo tania, przyjazna dla początkujących sieć VPN z prostym interfejsem. Dostępna jest szeroka gama wstępnie skonfigurowanych usług.

Zalety:

  • łatwa obsługa
  • bezpłatna wersja

Wady:

  • mniej funkcji na Androidzie
Ranking: Ranking: najlepsze VPN w 2020 roku. Czym jest VPN? Dlaczego warto mieć VPN?

CyberGhost to sieć VPN stworzona do anonimowego przeglądania sieci i chroniąca przed oprogramowaniem śledzącym ruch. Umożliwia dostęp do zablokowanych w danym regionie treści oraz witryn.

CyberGhost ma swoją główną kwaterę w Rumunii, czyli kraju nie wchodzącym w skład "Sojuszu Czternaściorga Oczu". Jego ogromną zaletą jest wręcz dziecinnie prosta obsługa, dzięki czemu to doskonały sposób na bezpieczne łączenie się ze światem poprzez VPN nawet dla kompletnych "świeżaków". Gdy zostanie uruchomiony klient VPN, wystarczy wskazać na rodzaj aktywności, a aplikacja samoczynnie wybiera najlepsze dla niej ustawienia i łączy, tworząc tunel VPN. Wśród wspomnianych aktywności znajdziemy m.in. streaming i torrent - czyli bezpośrednią wymianę plików z użytkownikami.

CyberGhost czyli virtual private network dla każdego, ale czy ze wszystkim?

CyberGhost posiada opcję ochrony sieci Wi-fi, która nie tylko blokuje różnego rodzaju mechanizmy śledzące, ale również zapewnia ochronę w przypadku trafienia na strony ze złośliwymi elementami. Wśród innych funkcji, z jakich można skorzystać dzięki tej sieci VPN, znajduje się kompresja danych i zmiana sposobu łączenia na HTTPS w przypadku wykrycia HTTP. Tryb anonimowego przeglądania internetu daje dostęp do ponad 1000 serwerów, ulokowanych w 29 krajach całego świata. Jeśli chcesz, możesz zdać się w wyborze serwera na aplikację lub osobiście wybrać serwer VPN poprzez wybór kraju i serwera z listy. Może być ona długa, jednak pierwsza zakładka ułatwia zadanie i pozwala na posegregowanie ich pod kątem szybkości - najlepsze znajdują oczywiście na szczycie zestawienia.

Funkcja Unblock Streaming umożliwia dostęp do różnego rodzaju serwisów online, jednak uwaga - do skorzystania z niektórych z nich niezbędne może okazać się założenie tam konta. Domyślnie CyberGhost obsługuje 20 takich serwisów, można także dodawać własne. Dla miłośników seriali smutna wiadomość - Netflix znajduje się na liście serwisów, których odblokować nie można. Po zadaniu pytania, dlaczego tak się dzieje, otrzymaliśmy odpowiedź (w zaledwie ok. 45 min po wysłaniu pytania!), że Netflix ma swoich ekspertów, którzy stawiają skuteczne zapory przeciwko VPN i blokują znane sobie adresy IP. CyberGhost zapowiada jednak wprowadzanie nowych serwerów w sytuacji, gdy aktualne będą blokowane. Przetestowaliśmy trzy serwery VPN z terytorium USA - jeden zadziałał, jednak transmisja była dość powolna.

CyberGhost - jak być anonimowym w sieci

CyberGhost

Podobnie jak w przypadku konkurencji, także tutaj znajdziemy przycisk kill switch, zwący się App Protection. Możesz stworzyć odmienne profile, używające wybranych aplikacji podczas połączenia VPN. Jeśli tunel ulegnie zniszczeniu, ich działanie natychmiast zostanie zatrzymane. Dla osób mieszkających w krajach, których władze blokują takie strony jak Google, Twitter czy Wikipedia, dostęp do nich umożliwia specjalny tryb Unblock Basic Websites.

CyberGhost zapewnia mocny nacisk na unikanie gromadzenia informacji o działaniach użytkownika - zachowuje tylko dane niezbędne do działania serwisu, w tym anonimowe informacje o połączeniu. Dzięki temu nie ma możliwości wytropienia faktu Twoich odwiedzin na określonej stronie internetowej podczas korzystania z serwera VPN. Klient dostępny jest nie tylko na Windows, ale także MacOS (niestety, w tej edycji brak App Protection i kilku innych funkcji), iOS, dostępna jest również edycja VPN Android. Niestety, w tym ostatnim przypadku nie ma dostępu do funkcji torrentów ani Unblock Basic Websites.

CyberGhost - ile trzeba zapłacić?

Co ważne, CyberGhost to darmowy VPN, jednak skrzydła można rozwinąć dopiero dzięki płatnym edycjom. Bezpłatny klient to coś w rodzaju wersji demonstracyjnej z wyświetlanymi reklamami - choć niektórym może on wystarczyć. Reklamy znikają po wyborze jednego z dwóch planów:

  • 1 miesiąc - 10,99 Euro
  • 1 rok - 59,88 Euro

CyberGhost - jak być anonimowym w sieci

CyberGhost w działaniu

Jeśli chcesz nabyć dostęp do tej sieci VPN, możesz zrobić to na tej stronie. Dla zachęty dodamy, że jeden plan pozwala na instalację klienta na pięciu urządzeniach, a użytkownik ma do 30 dni na wycofanie się i otrzymanie z powrotem swoich pieniędzy. W tej chwili też mamy promocję - jeżeli zdecydujemy się na dwuletni abonament, to za miesiąc zapłacimy jedynie 2,99 euro.