CyberPower CP1300EPFCLCD

CyberPower CP1300EPFCLCD podtrzymuje 1300 VA albo 780W. W czasie pracy na baterii falownik urządzenia wytwarza napięcie w kształcie sinusa. Zasilacz jest konstrukcją interaktywną z jednym, podwyższającym napięcie stopniem AVR. Ma trzy gniazdka Schuko z pełną ochroną i trzy tylko z przeciwprzepięciową. Ma także dwa gniazdka USB przeznaczone do zasilania innych urządzeń napięciem 5V i prądem do jednego ampera. Magazynem energii są dwie baterie o łącznej pojemności 14 amperogodzin.

Budowa

CyberPower CP1300EPFCLCD jest zasilaczem o mocy pozornej 1300 VA oraz czynnej 780W. W czasie pracy na baterii falownik urządzenia wytwarza napięcie w kształcie sinusa. Zasilacz jest konstrukcją interaktywną z jednym, podwyższającym napięcie stopniem AVR. Zasilaniem bateryjnym objęte są trzy z sześciu dużych gniazdek formatu Schuko. Pozostałe trzy, oraz uniwersalne gniazdka RJ11/RJ45 do telefonu i sieci komputerowej mają zabezpieczenia RFI/EMI przeciwko przepięciom. Na tylnej ściance jest jeszcze gniazdo USB przeznaczone do podłączenia komputera z zainstalowanym programem PowerPanel PE. Z przodu mamy niespodziankę. Oprócz wyświetlacza LCD są także dwa gniazdka USB przeznaczone do zasilania innych urządzeń napięciem 5V i prądem do jednego ampera.

Możliwości

Magazynem energii są dwie baterie o łącznej pojemności 14 amperogodzin. Ten zapas powinien wystarczyć do podtrzymania pełnej mocy przez trzy minuty, a połowy - przez jedenaście. Ładowanie akumulatora od całkowitego rozładowania do pełna ma trwać osiem godzin.

Zobacz również:

  • Boże Ciało 2023: zmiana pracy kurierów - najważniejsze informacje

Wyniki testów

Zasilacz podtrzymuje obciążenia nieco krócej niż to wynika ze specyfikacji. Z testowymi 83 procentami maksymalnej mocy (625W) i pełnymi akumulatorami wytrzymał przez cztery minuty. Ładowanie dwugodzinne pozwoliło na odbudowanie 60 procent początkowej pojemności.

CyberPower CP1300EPFCLCD

charakterystyka

Z charakterystyki urządzenia widać, że AVR jest nie najlepiej skonstruowany. Ma niewielkie, dziewięcioprocentowe wzmocnienie i przejmuje obsługę od baterii przy zbyt niskim napięciu. Z tego powodu napięcia gwarantowane przez zasilacz obejmują zbyt szeroki przedział aż 70 woltów. Cyberpower jest wyjątkowo oszczędny, na swoje potrzeby zużywa tylko sześć watów.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: