CyberPower CP1300EPFCLCD

Zalety:

  • napięcie w kształcie sinusa
  • możliwośc ładowania przez USB
  • ekran LCD

Wady:

  • spora cena
  • przeciętny czas podtrzymania

CyberPower CP1300EPFCLCD podtrzymuje 1300 VA albo 780W. W czasie pracy na baterii falownik urządzenia wytwarza napięcie w kształcie sinusa. Zasilacz jest konstrukcją interaktywną z jednym, podwyższającym napięcie stopniem AVR. Ma trzy gniazdka Schuko z pełną ochroną i trzy tylko z przeciwprzepięciową. Ma także dwa gniazdka USB przeznaczone do zasilania innych urządzeń napięciem 5V i prądem do jednego ampera. Magazynem energii są dwie baterie o łącznej pojemności 14 amperogodzin.

Budowa

CyberPower CP1300EPFCLCD jest zasilaczem o mocy pozornej 1300 VA oraz czynnej 780W. W czasie pracy na baterii falownik urządzenia wytwarza napięcie w kształcie sinusa. Zasilacz jest konstrukcją interaktywną z jednym, podwyższającym napięcie stopniem AVR. Zasilaniem bateryjnym objęte są trzy z sześciu dużych gniazdek formatu Schuko. Pozostałe trzy, oraz uniwersalne gniazdka RJ11/RJ45 do telefonu i sieci komputerowej mają zabezpieczenia RFI/EMI przeciwko przepięciom. Na tylnej ściance jest jeszcze gniazdo USB przeznaczone do podłączenia komputera z zainstalowanym programem PowerPanel PE. Z przodu mamy niespodziankę. Oprócz wyświetlacza LCD są także dwa gniazdka USB przeznaczone do zasilania innych urządzeń napięciem 5V i prądem do jednego ampera.

Możliwości

Magazynem energii są dwie baterie o łącznej pojemności 14 amperogodzin. Ten zapas powinien wystarczyć do podtrzymania pełnej mocy przez trzy minuty, a połowy - przez jedenaście. Ładowanie akumulatora od całkowitego rozładowania do pełna ma trwać osiem godzin.

Wyniki testów

Zasilacz podtrzymuje obciążenia nieco krócej niż to wynika ze specyfikacji. Z testowymi 83 procentami maksymalnej mocy (625W) i pełnymi akumulatorami wytrzymał przez cztery minuty. Ładowanie dwugodzinne pozwoliło na odbudowanie 60 procent początkowej pojemności.

charakterystyka

charakterystyka

Z charakterystyki urządzenia widać, że AVR jest nie najlepiej skonstruowany. Ma niewielkie, dziewięcioprocentowe wzmocnienie i przejmuje obsługę od baterii przy zbyt niskim napięciu. Z tego powodu napięcia gwarantowane przez zasilacz obejmują zbyt szeroki przedział aż 70 woltów. Cyberpower jest wyjątkowo oszczędny, na swoje potrzeby zużywa tylko sześć watów.


Zobacz również
Laptop dla czołgisty
GE63VR 7RE RAIDER - stworzony do gier