DAP-1520

Zalety:

  • Łatwa instalacja
  • praca z częstotliwością 2,4 i 5 GHz
  • obsługa najnowszego standardu IEEE 802.11 ac

Wady:

  • Brak dodatkowych diod

Starannie wykonany i funkcjonalny wzmacniacz sieci bezprzewodowej. Pod względem wydajności sklasyfikowaliśmy go na pierwszym miejscu – wyprzedził droższe modele Linksys RE2000 oraz Fritz WLAN Repeater 300E. D-Link to jedyny w teście wzmacniacz z obsługą najnowszego standardu Wi-Fi IEEE 802.11 ac. Dysponuje też funkcjonalnym oprogramowaniem, które pozwala na wygodne dostosowywanie pracy urządzenia do potrzeb użytkownika.

DAP-1520 nie ma zewnętrznych anten, ale jego zasięg okazuje się w zupełności wystarczający, aby wyeliminować martwe strefy i wyraźnie polepszyć jakość połączenia bezprzewodowego. Maksymalna szybkość połączenia internetowego mierzona za pomocą serwisu speedometer.pl (34,5 Mb/s) jest kilkunastokrotnie większa niż w przypadku połączenia bezpośrednio z punktem dostępowym (1,5 Mb/s). Połączenie jest przy tym stabilnie o każdej porze dnia, czego nie mogliśmy uzyskać bez wzmacniacza.

Obsługa i instalacja urządzenia jest bardzo prosta. Dzięki dwuzakresowej pracy potrafi on wzmacniać sygnał sieci pracujących z częstotliwością 2,4 i 5 GHz. Co ważne, zastosowany adapter Wi-Fi IEEE 802.11 ac jest kompatybilny wstecznie. Bez problemów współpracuje nawet z punktami dostępowymi starszej generacji, wykorzystującymi technologię IEE 802.111 b/g/n. W kartę sieciową tego typu wyposażony był również laptop, który posłużył nam do testów. Przy zastosowaniu urządzeń wyposażonych w karty bezprzewodowe IEEE 802.11 ac z pewnością uzyskamy jeszcze lepsze wyniki.

Zobacz również:

  • Recenzja: D-LINK DWR-2101

Niestety wzmacniacz wyposażony jest tylko w jedną diodę sygnalizującą pracę urządzenia. Obsługuje za to technologię WPS (ma wbudowany przycisk z boku obudowy). To jedyny wzmacniacz pozbawiony przewodowej karty sieciowej.