DCP-8250DN

Zalety:

  • dobry stosunek ceny do możliwości
  • jakość wykonania
  • niedrogi w użytkowaniu

Wady:

  • brak Wi-Fi

Najlepsze urządzenie wielofunkcyjne w swojej grupie cenowej. Jest spore 491 × 415 × 477 mm, ale dzięki temu, że podajnik papieru schowany jest w obudowie, to podstawa ma mniejsze rozmiary niż góra obudowy.

Na dole urządzenia wielofunkcyjnego umieszczono szufladę na 600 kartek. Tuż nad nią jest ręczny podajnik papieru. Odbiornik papieru mieści 150 kartek i umieszczony jest wewnątrz obudowy. Laserowy mechanizm drukujący pracuje z szybkością 40 str./min i przystosowany jest do montażu tonerów o wydajności 3000, 8000 i największego 12000 stron. Bęben jest oddzielony od tonera i wystarcza na wydrukowanie 30000 stron. Koszt wydrukowania pojedynczej strony z wykorzystaniem największego tonera to tylko 4 grosze. To świetny wynik, klasyfikujący urządzenie Brothera, tuż za znacznie droższą Kyocerą Ecosys M3040DNI. Xerox WorkCentre 3615DN oferuje podobne koszty drukowania, jest jednak znacznie droższa za to ma prawie trzykrotnie trwalszy bęben (85 000 stron).

Panel sterujący Brothera DCP-8250DN jest prosty w obsłudze i logicznie zaprojektowany. Duży kolorowy wyświetlacz LCD jest doskonale widoczny w dzień czy w nocy. Umożliwia nie tylko uruchamianie procesów kopiowania, skanowania czy drukowania, ale też zarządzanie ustawieniami urządzenia. Pod względem jakości wygodny i obsługi Brother otrzymał 9/10 pkt, zabrakło mu tylko możliwości zmiany kąta położenia ekranu. Urządzenie ma bardzo szybki moduł druku dwustronnego i automatyczny podajnik dokumentów na 50 kartek. Działa bardzo szybko, 25 stronicowy dokument kopiował się przez niecałą minutę (59 s) a drukowanie jednostronne (32 str./min) czy dwustronne (17 str./min) również należało do jednych z najszybszych.

Z przodu drukarki zamontowano gniazdo USB HOST do podłączania dodatkowych nośników do urządzenia. Brother DCP-8250DN niestety nie ma bezprzewodowej karty sieciowej, (można ją dokupić) i to jedyna wada tego modelu. Jaskość wykonania obudowy nie budzi żadnych zastrzeżeń podobnie jak wyposażenie w przewodowe interfejsy (LAN , USB). Drukarka jest bardzo prosta w instalacji, obsłudze i bezproblemowa w eksploatacji. Świetnie sprawdzi się w średnich firmach (maksymalne obciążenie to 100000 stron).