DCS-7513

Kamera wykonana jest z grubego i mocnego aluminium, odpornego na uszkodzenia mechaniczne i warunki atmosferyczne. Obudowa spełnia wymagania normy IP66 i bez problemów znosi silne zapylenie, a nawet strumień wody. Dwumegapikselowy sensor CMOS pozwala na rejestrowanie obrazu w rozdzielczości 1080p.

Kamera wyposażona jest w interfejs sieciowy (10/100) zgodny ze standardem PoE, więc może być zasilana bezpośrednio z sieci komputerowej. Może też nagrywać zdarzenia bezpośrednio na karcie pamięci SD/SDHC. Producent dodaje do niej 12-woltowy zasilacz.

Obiektyw jest dobrze chroniony przed uszkodzeniami mechanicznymi, dodatkowo umieszczono wokół niego kilkanaście promienników świecących w podczerwieni, które pozwalają na rejestrowanie obrazu w nocy. Teoretyczny zasięg pracy w kamery w nocy to 30 m. W praktyce jest on jednak mniejszy i wynosi około 15–20 metrów. Trudno jednoznacznie go określić, bo wiele zależy od warunków zewnętrznych: w miastach może być dużo większy, bo są też inne źródła światła, natomiast w miejscach odosobnionych w bezksiężycową noc jest mniejszy. W opcjach kamery można ręcznie dostosować siłę doświetlenia i sposób pracy kamery w nocy czy określić, kiedy doświetlenie diodami podczerwieni ma się włączać lub skorzystać z trybu automatycznego.

Zobacz również:

  • Amazon odpala promocję na sprzęt Smart Home - nawet kilkaset złotych taniej

Obraz rejestrowany w dzień jest bardzo dobry, szczegółowy i płynny. To zasługa nieco większej matrycy, która potrafi rejestrować więcej szczegółów i dobrej optyki. Na pochwałę zasługuje dołączane oprogramowanie D-Link ViewCam, które oferuje funkcjonalny interfejs i szereg funkcji, np. możliwość podziału ekranu, odtwarzanie wcześniejszych nagrań, czy definiowanie reakcji na wykrycie zdarzenia. Powiadomienia o nich mogą być wysyłane do całego szeregu osób, które wskazuje się na karcie z listą kontaktów. Wbudowany serwer WWW z ustawieniami kamery to rozbudowany kombajn, logicznie i intuicyjnie zaprojektowany, który pozwala np. na dostosowanie pracy kamery w nocy i jakości rejestrowanych materiałów. Niestety nie jest dostępny w polskiej wersji językowej.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: