DFI LanParty JR 790GX-M2RS

Zalety:

  • Dobre rozłożenie elementów płyty
  • Rozbudowany BIOS
  • Bardzo wysoka uniwersalność

Wady:

  • Brak eSATA i IEEE1394
  • Wysoka cena

Siłą AMD jest dostarczanie nabywcom kompletnych, bardzo atrakcyjnych platform, a nie jedynie podzespołów. Przewagę nad konkurencją AMD wykazuje w układach zintegrowanych, gdzie Intel dysponuje niezbyt udaną rodziną G45/G43. Na jej tle chipsety serii AMD 790GX wyglądają szczególnie atrakcyjne. Taki chipset umieszczono na płycie DFI LanParty JR 790GX-M2RS.

Siłą AMD jest dostarczanie nabywcom kompletnych, bardzo atrakcyjnych platform, a nie jedynie podzespołów. Przewagę nad konkurencją AMD wykazuje w układach zintegrowanych, gdzie Intel dysponuje niezbyt udaną rodziną G45/G43. Na jej tle chipsety serii AMD 790GX wyglądają szczególnie atrakcyjne. Taki chipset umieszczono na płycie DFI LanParty JR 790GX-M2RS. Chipset AMD posiada zintegrowany, wydajny układ graficzny Radeon HD 3300. Jego wydajność pozwala na granie w komfortowe nieco starsze tytuły, nawet tak wymagające jak FarCry czy F.E.A.R czy odtwarzanie filmów wysokiej rozdzielczości. Dzięki obsłudze złącza HDMI łatwo podłączyć telewizor, a przez to używać komputera jako centrum multimedialnego.

Ponadto chipset dzięki swoim właściwościom pozwala na mocne podkręcanie procesora. Te wszystkie zalety są szczególnie widoczne na opisywanej płycie. Zaskakuje, że mimo iż zbudowano ją w formacie Micro-ATX, rozłożenie elementów jest bardzo dobre, np. moduły pamięci da się wymienić bez demontowania karty graficznej. Niestety, tak jak na większości płyt z podstawką AM2+, gniazda umieszczono bardzo blisko procesora co uniemożliwia używanie modułów RAM o ponadstandardowych rozmiarach. Na płycie znajdziemy dwa złącza PCI-Express x16, jedno PCI-Express x1 i jedno PCI. Oprócz obsługi trybu Hybrid CrossFire w którym współdziała układ zintegrowany z kartą w złączu PCI-Express x16, możemy także korzystać z CrossFire x8. Sześć gniazd SATA zadowoli chyba każdego użytkownika tej płyty. Na jej powierzchni umieszczono także przyciski POWER i RESET i wyświetlacz stanów POST BIOSu. Małe rozmiary zmusiły do umieszczenia pinów do ośmiu gniazd USB pomiędzy złączami PCI-Express x16, ale mimo tego podłączenie gniazd jest możliwe. Na tylnym panelu płyty umieszczono gniazda PS2 myszy i klawiatury, optyczne i elektryczne SPDIF, cztery USB, sześć mini-jack, DVI i wspomniane wcześniej HDMI.

Rozbudowany BIOS pozwala na podkręcanie procesora, ale także daje możliwość przetaktowania zintegrowanego układu graficznego i przeznaczonej dla niego pamięci.

Mimo wysokiej ceny polecamy zakup DFI LanParty JR 790GX-M2RS. Płyta cechuje się wysoką jakością wykonania, ogromną uniwersalnością, bezproblemową i stabilną pracą.


Zobacz również
Laptop dla czołgisty
GE63VR 7RE RAIDER - stworzony do gier