DFI LanParty X48-T2RSB Plus

Tym dla których seria płyt głównych DK wydaje się zbyt prosta, DFI oferuje bardziej rozbudowane płyty. LanParty DK X48-T2RSB Plus należy właśnie do nich. Płyta, przeznaczona do współpracy z procesorami Intela, nadal nie poraża wyglądem, ale to pozory nie odpowiadające jej rzeczywistym możliwościom.

Tym dla których seria płyt głównych DK wydaje się zbyt prosta, DFI oferuje bardziej rozbudowane płyty. LanParty DK X48-T2RSB Plus należy właśnie do nich. Płyta, przeznaczona do współpracy z procesorami Intela, nadal nie poraża wyglądem, ale to pozory nie odpowiadające jej rzeczywistym możliwościom. W odróżnieniu od prostszych modeli DK, LanParty DK X48-T2RSB Plus wyposażono w sześciofazowy system zasilania procesora. Dzięki niemu możliwe stało się osiągnięcie jeszcze wyższych częstotliwości pracy i podkręcanie bardziej energożernych procesorów. Zmieniono nieco system chłodzenia – miedź została ponownie zastąpiona przez aluminium, ale dzięki poprawionej konstrukcji nie odbiło się to negatywnie na jego sprawności. Płytę wyposażono (nareszcie) w kontroler IEEE1394, który powinien być oczywistością na urządzeniach o cenie powyżej 400 zł. Zamiana starszego kontrolera złącza napędu IDE na bardziej uniwersalny pozwoliła na instalację dodatkowych dwóch złącz SATA. Bez zmian pozostawiono za to stojącą na wysokim poziomie jakość wykonania oraz doskonałe rozłożenie elementów płyty. Znajdziemy na niej także przyciski RESET i POWER oraz wyświetlacz stanów POST BIOSu. Sam BIOS wygląda niemal identycznie jak ten z DFI LanParty DK X48. Niestety na płycie nadal brak złącza eSATA.

Swoje największe zalety płyta ujawnia podczas podkręcania. Doskonale radzi sobie z dwurdzeniowymi procesorami Intela pozwalając na osiągnięcie bardzo wysokich zegarów. Także sama FSB płyty łatwo dochodzi do wysokich częstotliwości. DFI LanParty DK X48-T2RSB Plus z powodu wysokiej ceny nie znajdzie się w zwykłych domowych komputerach. Jest za do dobrą propozycją dla miłośników overclockingu, pragnących dysponować komputerem o dużej wydajności w grach. Jest to możliwe dzięki instalacji dwóch kart graficznych pracujących w trybie CrossFire x16.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: