DH1017

Projektor poradzi sobie z prezentacją pełnych detali rysunków technicznych, materiałów reklamowych, a nawet w szkoleniach medycznych. Częściej widać go na spotkaniach zarządów firm niż w salach lekcyjnych.

DH1017 bazuje na lampowym źródle światła. Ma to swoje plusy i minusy. Łatwość wymiany lampy rekompensuje częściowo jej dość krótki, w porównaniu z laserowo-ledowymi źródłami światła, czas życia. Zastosowanie funkcji Direct Power On skraca czas startu i gotowości urządzenia do pracy, choć w porównaniu do urządzeń laserowych i tak jest on około cztery razy dłuższy. Z drugiej strony użytkownik dostaje krystalicznie czysty ostry obraz z dobrze zbalansowanymi kolorami i bardzo dobrym równomiernym rozświetleniu. Automatyka geometrii jest skuteczna, ale brakuje możliwości precyzyjnej, ręcznej regulacji ustawień.

Obsługę projektora ułatwia funkcja uruchamiania po otrzymaniu sygnału, co eliminuje konieczność sięgania do przycisku zasilania. O elastyczności modelu świadczy zgodność z wieloma standardami zdalnego zarządzania. Creston Roomview, IP Link czy PJ-Link pozwalają kontrolować praktycznie każdy aspekt pracy urządzenia przez sieć lokalną, a liczba i różnorodność gniazd gwarantują, że użytkownik nie będzie miał kłopotów z podłączeniem źródła sygnału. Optoma ma nawet złącze DisplayPort (na razie niezbyt często spotykane w tego rodzaju sprzęcie), są też gniazda przelotowe i USB. Można mieć zastrzeżenia do długiego i czasami nieskutecznego procesu wykrywania źródeł sygnału, ale to chyba przypadłość wszystkich urządzeń tego producenta.

Regulacje ostrości i powiększenia działają płynnie i dokładnie. Ruch pierścieni nie powoduje przemieszczania osi optycznej, co nie jest regułą w sprzęcie do zastosowań biurowych. Zbyt mały zoom wpływa jednak negatywnie na wygodę instalacji, ograniczając do pewnego stopnia możliwość ustawienia.

Osłona obiektywu jest symboliczna. Bardzo delikatne mocowanie narażone jest na uszkodzenie i powoduje, że urządzenie nadaje się głównie do zastosowań stacjonarnych. Wygodnym dodatkiem do pilota jest wskaźnik laserowy. Sam sterownik jest niewielkich rozmiarów, z wygodnym rozmieszczeniem przycisków. Zbyt moce jest chyba trochę jego niebieskie podświetlenie.

Optoma DH 1017 to jeden z tych modeli biurowych, który może znaleźć dla siebie miejsce również w kinie domowym. Wprawdzie wysoka jasność powoduje wypranie kolorów i kłopoty z reprodukcją ciemnych partii obrazu, ale za to umożliwia oglądanie filmów nawet w dzień, bez konieczności zaciemnienia pomieszczenia. Projektor obsługuje tez sygnał 3D. A jeżeli komuś zależy na lepszym obrazie, wystarczy przełączyć się do trybu Eco. Znaczące obniżenie jasności wpływa doskonale na poprawę jakości wyświetlanego obrazu.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: