DJI Phantom 4 Advanced

Phantom 4 to kolejny dron z wysokiej półki od DJI. To przedstawiciel czwartej już generacji produktów z flagowej serii Phantom.

DJI Phantom 4 Advanced

Źródło: techadvisor

  • Waga: 1368 gram
  • Czas lotu: do 30 minut

Seria Phantom od DJI straciła ostatnio na popularność. Producent wprowadził na rynek mniejsze modele Mavic, które charakteryzują się podobnymi możliwościami, ale niech pozory Cię nie zmylą. Phantom 4 Advanced to w dalszym ciągu rewelacyjny dron. Nie jest tani, a dodatkowe akumulatory kosztują krocie, ale Phantom słynie z łatwego pilotażu i oddaje użytkownikom bardzo rozbudowane tryby wykonywania zdjęć i filmów. Dla niektórych użytkowników starszych modeli 20 MP aparat będzie główną nowością w porównaniu do tego, co oferują starsze konstrukcje. Decydując się na zakup tego drona pamiętaj, że nie posiada on tylnych i bocznych czujników wizyjnych, które są dostępne jedynie w wersji Pro. Przed zakupem dobrze sprawdź ceny, ponieważ model Pro nie jest dużo droższy od Advanced.

Phantom 4 Advance posiada podwójny moduł IMU oraz dwa niezależne od siebie kompasy. Wszystkie te elementy zastosowano podwójnie, aby maksymalnie zwiększyć bezpieczeństwo wykonywanych operacji lotniczych. Pamiętaj jednak, że praktycznie żaden quadrocopter po awarii jednego z silników nie będzie w stanie bezpieczenie wylądować. To cecha charakterystyczna dla hexacopterów.

Prędkość maksymalna wynosi 72 km/h (w trybie sport), czyli tyle samo, co w modelach z serii Mavic. Przy pomocy Phantoma 4 Advanced można nagrywać filmy w rozdzielczości 4K.