DOD Champion SP1 - Dla maniaków samochodowych

Zalety:

  • Jakość obrazu
  • Jasny obiektyw
  • GPS

Wady:

  • Wysoka cena

DOD Champion SP1 pod względem budowy bazuje na modelu LS460W, ale ma lepszej jakości 10 Hz moduł GPS i dodatkowe funkcje związane z pomiarami szybkości, przyspieszenia, odległości hamowania.

To idealna kamera dla miłośników wyścigów samochodowych, którzy chcą uwiecznić swoje wyczyny.

Mózgiem kamery jest układ Novatek NT96655, który zastosowano również w DOD LS460W. Za rejestrowanie obrazu odwiedziona jest jedna z naszych matryc Sony Exmor CMOS (IMX322) i bardzo dobrej jakości obiektyw o przesłonie F1.6. Kamera potrafi rejestrować obraz w maksymalnej rozdzielczości 1080p z szybkością 30 kl./s, może też nagrywać z szybkością 60 kl./s, ale w rozdzielczości 720p. Świetnie sprawdza się zarówno w dzień jak i podczas nocnych nagrań. Warto też pochwalić pracę odbiornika GPS, bo szybko nawiązuje połączenie z satelitami i nie zrywa połączenia nawet w trudnych warunkach (zalesione bezdroża).

DOD Champion SP1 to jeden z najlepszych i najdroższych wideorejestratorów. Dodatkowe funkcje pomiarów prędkości, przyspieszenia, długości hamowania czynią ją wyjątkową, ale gdy z nich nie korzystacie to lepie jest zainwestować w tańszy model DOD LS460.


Zobacz również
Laptop dla czołgisty
GE63VR 7RE RAIDER - stworzony do gier