DS1515+

Ranking: Najnowsze serwery NAS w testach

Synology DS1515+ to 5-dyskowy serwer wyposażony w czterordzeniowy procesor Intel Atom C2538 z opcją szyfrowania sprzętowego i zegarem pracującym z częstotliwością 2,4 GHz. Serwer ma dwa moduły pamięci DDR3 o łącznej objętości 2 GB, które można wymienić na maksimum 8 GB.

Obudowa przystosowana jest do montażu 3,5- i 2,5-calowych dysków HDD i SSD, które mogą pracować w trybie hot swap (możliwość wymiany uszkodzonych nośników podczas pracy urządzenia). Z przodu serwera umieszczono diody sygnalizujące pracę dysków, kart sieciowych i zasilania. Dzięki zatrzaskowemu systemowi montażu dysków do prowadnic wyjmowanie i wkładanie nośników jest łatwe i szybkie. Serwer nie ma wbudowanego wyświetlacza ani przycisku do szybkiego archiwizowania danych. Z tyłu obudowy są po cztery gniazda: USB 3.0, LAN (z obsługą funkcji przełączania awaryjnego i Link Aggregation) i dwa eSATA.

DS1515+ obsługuje RAID 1, 5, 6 i 10, umożliwia też migrację macierzy bez utraty danych z trybu RAID 1 do RAID 5 i RAID 5 do RAID 6 oraz powiększanie wolumenu poprzez dodanie dysków czy wymiany na większe.

System serwera DSM 5 oferuje intuicyjny w obsłudze interfejs i wyposażony jest w opcję automatycznej aktualizacji. Ma ogromne możliwości, które można rozszerzać poprzez instalowanie dodatkowych aplikacji (jest ich kilkadziesiąt).

DS1515+
DS1515+

Synology DS1515+ okazał się bardzo dobrym serwerem, w którym duży nacisk położono na bezpieczeństwo przechowanych danych, prostotę obsługi i zwiększenie niezawodności pracy urządzenia. W testach sklasyfikował się w ścisłej czołówce, i to bez wykorzystania opcji agregacji kart sieciowych, która przyspiesza nawet 4-krotnie przesyłanie danych. Co ważne, DS1515+ wyróżnia się wysoką kulturą pracy, oferując wydajne i ciche chłodzenie podzespołów przez dwa wentylatory 80 mm, które wyposażone są w system inteligentnego dostosowania szybkości pracy.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: