DS713+

Jeden z najlepszych serwerów dwudyskowych. Wyposażony jest w dwurdzeniowy procesor Intel Atom o częstotliwości taktowania zegara równej 2,13 GHz, 1 GB pamięci RAM i funkcjonalną obudowę wykonaną z mocnej blachy. Z używanymi przez nas w teście dyskami WD Red współpracował bez zarzutu, osiągając szybkość zapisu i odczytu na poziomie 100 MB/s. Z przodu obudowy jest gniazdo USB 2.0 i przycisk do szybkiego kopiowania danych z dysków zewnętrznych. Z tyłu są dwa porty USB 3.0, gniazdo eSATA i tandem gniazd LAN.

Instalacja serwera jest banalnie prosta. Oprogramowanie automatycznie znajduje urządzenie w sieci i potem za pomocą intuicyjnego kreatora pozwala skonfigurować jego działanie do naszych potrzeb. Całość przebiega sprawnie i bez najmniejszych problemów. Podczas konfigurowania pracy dysków można wybrać, w jakim trybie ma pracować macierz RAID. Polecamy wybrać klasyczny RAID 1, który zapewnia bezpieczne przechowywanie danych. W takim trybie została też sprawdzona wydajność serwera.

Największą zaletą tego modelu jest oprogramowanie i dodatkowe funkcje, które sprawiają, że może on stać się wszechstronnym serwerem do pracy, zastosowań biznesowych i domowych. Oprogramowanie jest proste w obsłudze i dostępne w polskiej wersji językowej. Wyposażone jest też w opcję automatycznej aktualizacji. Umożliwia nie tylko konfigurację serwera, ale instalowanie dodatkowych aplikacji zwiększających jego możliwości.

Zobacz również:

  • Synology proponuje: chmura prywatna zamiast G Suite. To ma sens