DVR-FHD660G

Genius DVR-FHD660G to czarny koń testu widerejestratorów na 2015 r. Dzięki jasnemu obiektywowi (F/2.0), technologii WDR i kodekowi H.264 potrafi rejestrować dobrej jakości obraz (1080p, 30 kl./s).

Genius DVR-FHD660G dobrze radzi sobie też w nocy, kamera rejestruje więcej szczegółów niż tańsze modele i świetnie wypada w korelacji ceny do jakości. Ma też wbudowany odbiornik GPS i duży jak na tego typu urządzenie akumulator o pojemności 470 mAh.

Zarejestrowane nagrania bez problemów mogą świadczyć o tym, że nie byliśmy sprawcą wypadku. Mogą się też okazać przydatne podczas identyfikacji sprawców bo w większości przypadków da się odczytać numery rejestracyjne przejeżdżających samochodów. Na wyposażeniu kamery jest czujnik przeciążeniowy, detektor ruchu, który automatycznie uruchamia proces nagrywania gdy ruszymy samochodem. Na pochwałę zasługuje też prosta obsługa, która nie powinna sprawiać żadnych problemów nawet niedoświadczonym użytkownikom.

Po interfejsie programowym poruszamy się za pomocą dużych przycisków zamontowanych pod ekranem. Kamera do zapisywania plików wideo wykorzystuje kodek H.264, 3 - minutowa sekwencja ma rozmiar ok 300 MB. Także do pracy w zupełności wystarczą karty microSD o pojemności 2 GB. Genius DVR-FHD660G w swojej kategorii cenowej jest bardzo dobrym wyborem, a zagrozić może mu jedynie Marcus 1, który ma jednak nieco ciemniejszy obraz i pozbawiony jest akumulatora.

Obudowa bardzo przypomina wideorejestratory MIO, jest prosta i starannie wykonana. Jedyny mankament jaki zauważyliśmy to bardzo mały przycisk do uruchamiania urządzenia. Wideorejestrator wyposażony jest w uchwyt do mocowania go na szybie, który dobrze trzyma urządzenie nawet podczas jazdy po wybojach. W obudowie oprócz portu USB zamontowane jest też małe gniazdo HDMI.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: