DWR-921 V2

Klasyczny router Wi-Fi z modemem LTE do 100 Mb/s. Wyposażony jest w dwie duże anteny, cztery gniazda LAN (10/100 Mb/s), ma też przycisk Wi-Fi Protected Setup.

Dzięki wyposażeniu w gniazdo WAN urządzenie umożliwia dostęp do internetu zarówno za pośrednictwem mobilnego jak i standardowego Internetu.

Z przodu obudowy umieszczono szereg diod sygnalizujących status połączenia z nadajnikami 3G, 4G, LAN, WLAN i SMS. Obudowa jest nieduża i bez problemów zmieści się na każdym biurku. Router pracuje bardzo cicho a podczas testów nie miał tendencji do przegrzewania, chociaż obudowa jest dosyć płaska. Z tyłu obudowy jest wyłącznik zasilania.

Instalacja routera jest bardzo prosta. Wystarczy włożyć kartę LTE (standardowa karta SIM) i uruchomić urządzenie. D-Link DWR-921 nie ma żadnych problemów z poprawnym rozpoznaniem testowej karty LTE i po kilkudziesięciu sekundach był gotowy do pracy.

Podłączony do routera smartfon LG G3 działa ze średnią wydajnością 22,1 Mb/s, czyli o 129 % szybciej niż zewnętrzny modem LTE (9 Mb/s). Podobne rezultaty osiągnęliśmy na laptopie, który połączony był z ruterem za pomocą sieci LAN. W najbardziej oddalonym miejscu od routera szybkość połączenia bezprzewodowego spadła do 4,1 Mb/s co jest również bardzo dobrym wynikiem (WiFi Analyzer -74 dB). Inne routery w tych samych warunkach pracowały wyraźnie wolniej.

Interfejs programowy nie jest dostępny w polskiej wersji, nie ma też opcji automatycznej aktualizacji. Ma za to szereg możliwości pozwalających skonfigurować np. wirtualny serwer, zarządzać dostępem do sieci na podstawie adresu karty sieciowej czy blokować dostęp do określonych serwisów internetowych. Producent wyposażył go też w specjalny kreator, który pomaga skonfigurować podstawowe parametry pracy urządzenia.

D-Link DWR-921 w korelacji ceny do możliwości do w tej chwili najlepszy router LTE. Ma mniejsze możliwości niż droższy FritzBox 6840 LTE, ale do zastosowań domowych w zupełności wystarczy. Router testowaliśmy z najnowszą wersją oprogramowania.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: