Dell Inspirion One 19

Dell opracował jeden z tańszych komputerów all in one, który wyróżnia się dodatkowo bardzo ciekawą stylistyką. To klasyczna konstrukcja, w której główny nacisk położono na niewielkie rozmiary i prostotę. Urządzenie skierowane jest do osób, które na komputerze głownie pracują, przeglądają pocztę, surfują po Internecie.

Dell Inspirion One 19 dostępny jest w dwóch wersjach z procesorem Intel Celeron 450 lub Intel Pentium Dual Core E5300. Obie jednostki sprzedawane są z najnowszym systemem Windows 7 Home Premium. Komputer wyposażony jest w 18,5-calowy ekran, który pozbawiony jest błyszczącej powłoki. Dla wielu osób będzie to spora zaleta, bo dzięki temu dobrze na nim się pracuje w silnie oświetlonym pomieszczeniu. Z lewej strony komputera wyprowadzono trzy gniazda USB, czytnik kart pamięci i małe gniazdo FireWire. Prawa strona zajęta jest przez napęd optyczny, a z tyłu znajdziemy dodatkowe trzy gniazda USB, LAN, dwa gniazda PS2 do podłączenia myszy i klawiatury oraz port szeregowy i równoległy. Co prawda z gniazd PS2, szeregowego czy też równoległego raczej się już nie korzysta ale duża liczba gniazd USB pozwala na bezproblemowe podłączenie myszy, klawiatury oraz innych peryferiów.

Wydajność

Niewielkie rozmiary komputera, ciekawa stylistyka z pewnością wyróżniają ten model. Zastosowane komponenty są standardowe - niezbyt wydajne ze względu na zastosowany procesor Intela Celeron 450 i zintegrowany układ graficzny. Nadają sie tylko do pracy z mniej wymagającymi aplikacjami. Co prawda jest to konfiguracja szybsza od nettopów z jednordzeniowym procesorem Intel Atom i Vista na nim działa całkiem sprawnie, jednak w bardziej zaawansowanym zadaniach jak domowa obróbka filmów, zdjęć, konfiguracja ta spisuje się dużo gorzej niż komputery oparte na dwurdzeniowych procesorach Intel Core 2 Duo. Niezaprzeczalna zaletą Della jest bardzo cicha praca (poniżej 25 dB) i niski pobór energii - nawet gdy komputer jest intensywnie wykorzystywany nie przekracza on 70 W (test PCMark Vantage).


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: