Dell Inspiron 15R

Dell Inspiron 15R to najnowszy laptop Della, i trzeba przyznać, że w korelacji ceny do możliwości okazuje się jednym z najlepszych.

Dell Inspiron 15R to średniej wielkości laptop, z charakterystyczna przesunięto do przodu klapa chroniąca ekran. Jest starannie wykonany z dobrej jakości plastyku. Wnętrze laptopa- tam gdzie opieramy nadgarstki, gdy piszemy na klawiaturze, wykonane jest z materiału przypominającego szczotkowane aluminium.

Klawiatura to wyspowa konstrukcja z niewielki i szeroko rozstawionymi klawiszami. Są ciche i wygodnie się nich korzysta, podobnie jak z touchpada, który wyposażony jest w dwa przyciski.

Zobacz również:

  • Najlepsze tanie laptopy w 2023 roku - który komputer wybrać?
Dell Inspiron 15R

Dell Inspiron 15R

Wyposażenie

Dell Inspiron 15R w testowanej przez nas konfiguracji wyposażony jest w aż cztery gniazda USB 3.0! Po tym względem okazuje się on lepszy niż znacznie droższe laptopy, które najczęściej wyposażone są w dwa gniazda z tym interfejsem. /oprócz nich do dyspozycji mamy gniazdo HDMI, VGA, gigabitową kartę sieciową i dwa bezprzewodowe interfejsy: Bluetooth (w najnowszej odsłonie 4.0) i Wi-Fi (802.11b/g/n). Na uwagę zasługuje również pojemy (1 TB) twardy dysk o standardowej prędkości 5400 obr./min.

Ekran to standardowa konstrukcja

Dell Inspiron 15R

Dell Inspiron 15R

o przekątnej 15,6 cali ,która pracuje w naturalnej rozdzielczości 1366x768 pikseli. Niestety wyposażony jest w błyszcząca powłokę.

Dell Inspiron 15R

Dell Inspiron 15R

Możliwości

Za wydajność tego laptopa odpowiedzialny jest nowoczesny procesor Intela Core i3 2370M i układ graficzny AMD Radeon HD 7670M. Procesor oferuje dobry stosunek ceny do możliwości, pozbawiony jest technologii TurboBoost (możliwość pracy z wyższą częstotliwością, gdy nie są wykorzystywane wszystkie rdzenie procesora), którą znajdziemy w droższych procesorach z rodziny Core i5 czy Core i7. Poza tym to całkiem dobra dwurdzeniowa jednostka o prędkości 2,4 GHz, która dobrze nadaje się do budowy laptopów do zastosowań domowych czy multimedialnych. Dla nas ciekawszy okazał się układ graficzny AMD Radeon HD 7670M, bo to najwydajniejszy procesor graficzny w prezentowanych przez nas laptopach. Pozwala on na uruchomienie nowych gier, Diablo II uruchomimy z wysokimi deltami, BF 3 ze średnimi a Skyrim z wysokimi.

Dell Inspiron 15R

Dell Inspiron 15R

Dell Inspiron 15R

Dell Inspiron 15R

Dell Inspiron 15R

Dell Inspiron 15R

Dell Inspiron 15R

Dell Inspiron 15R

Dell Inspiron 15R

Dell Inspiron 15R

Wnioski

Dell Inspiron 15R to dobry laptopa za niewielkie pieniądze. Głowna w tym zasługa rozsądnej konfiguracji opartej na dwurdzeniowym procesorze Intela Core i3 2370M i układowi graficznemu AMD Radeon HD 7670M.

Zobacz inne testy laptopów


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: