Dell Inspiron 3576

Zalety:

  • Wydajne, energooszczędne podzespoły
  • Jakość obrazu Full HD
  • Wyświetlacz z powłoką antyrefleksyjną

Wady:

  • Precyzyjność touchpada mogłaby być większa
  • Brak podświetlenia klawiatury
  • Nieco mały dysk SSD

Dell Inspiron 3576 to laptop z wydajnym procesorem Intel Core i7. Jakie ma jeszcze podzespoły?

Dell Inspiron 3576 to laptop multimedialny, dostępny w niemal pięćdziesięciu różnych wariantach - główną różnicą jest rodzaj zastosowanego procesora. Może być nim model Core i5 lub Core i7. W tym tekście skupiamy się na wariancie z tym drugim, który może posłużyć zarówno do codziennego użytkowania, jak również nie powinno być problemów z grami. Model procesora i7-8550U jest taktowany standardowo na 1,80 GHz, ale w trybie Turbo częstotliwość wzrasta aż do 4,0 GHz, co powinno zapewnić płynność pracy nawet bardzo wymagających aplikacji, tym bardziej, że jest on w stanie obsłużyć nawet 32 GB RAM - niektóre konfiguracje mają jej już tyle w momencie zakupu. Dell Inspiron 3576-3650 korzysta ze zintegrowanego układu graficznego Intel UHD Graphics 620 oraz dedykowanej karty AMD Radeon 520.

Obraz w Full HD

Dell Inspiron 3576-3650 to laptop o przekątnej ekranu 15,6". Wyświetlacz używa matrycy typu TN, której natywna rozdzielczość obrazu to 1920 x 1080 pikseli, czyli Full HD. Ma to bardzo pozytywny wpływ na komfort codziennego użytkowania oraz korzystania z multimediów, tym bardziej, że powłoka antyrefleksyjna powinna wyeliminować wszelkie odbicia i odblaski, które mogłyby mieć negatywny wpływ na korzystanie z laptopa. Na dane użytkownika przeznaczono dysk SSD o pojemności 256 GB. Jeśli intensywnie używa się laptopa, szybko może okazać się, że to za mało - niezbędny będzie dysk zewnętrzny na większe ilości danych. Klawiatura ma wydzielony blok numeryczny, jednak duży touchpad czasami ma problemy z rejestrowaniem dotknięć, dlaczego czasem czynności trzeba powtarzać.

Wydajność laptopa Dell

Dell Inspiron 3576-3650 zasila akumulator, który na pełnym ładowaniu umożliwi od 4,5-5,5 godzin nieprzerwanej pracy. Jednak jeśli używany jest bardzo intensywnie, np. do grania w wymagający dużej mocy obliczeniowej, a co za tym idzie - większego poboru mocy - tytuł, czas ten może skrócić się do 2,5-3 godzin. Warto dodać od razu, że dzięki energooszczędnym podzespołom nie nagrzewa się w sposób odczuwalny, a system chłodzenia nie hałasuje.

Podsumowując: jest to dobry laptop zarówno do pracy, jak i rozrywki. Jeśli zatem szukasz urządzenia, które sprawdzi się zarówno w domu, do zastosowań rozrywkowych, jak i przyniesie Ci pomoc w pracy, Dell Inspiron 3576-3650 może być dobry wyborem!