Dell Inspiron n411z

Dell Inspiron n411z z procesorem Intela Core i3 i pojemnym akumulatorem okazuje się dobrym narzędziem do pracy w biurze i na wyjazdach. To prosta i praktyczna konstrukcja, która ma dobry stosunek ceny do możliwości.

Obudowa

Dell Inspiron n411Z to prosty, ale stylowy laptop wykonany z plastyku i aluminium (klapa i wnętrze laptopa). Obudowa utrzymana w czarno srebrnej tonacji jest dosyć sztywna i praktyczna, bo nie są na niej widoczne odciski palców. Co istotne za sprawą nieco przesuniętej do przodu klapie ekranu jest charakterystyczna. Co nie jest łatwe w zalewie podobnych modeli. To dobrze wykonana i zarazem lekka konstrukcja, bo laptop z baterią waży niecałe 2 kg. Klapa chroniąca ekran mogłaby być bardziej sztywna, ale poza tym nie mamy żadnych zastrzeżeń.

Wyposażenie

Dell Inspiron n411Z oferuje dwa gniazda USB 3.0, możemy więc bez problemów korzystać z szybkich dysków zewnętrznych. Oprócz tego dostępne są interfejsy HDMI, DisplayPort i dodatkowe gniazdo USB 2.0. Wszystkie gniazda ukryte są za specjalnymi klapkami, co nie jest często spotykanym rozwiązaniem. W praktyce nie ma to większego znaczenia, ale za to laptop wygląda nowocześnie i stylowo. Zauważyliśmy natomiast, że dwa gniazda USB 3.0 umieszczone są zbyt blisko siebie, co utrudnia ich jednoczesne wykorzystywanie. . Podobnie jest gniazdami HDMI i DisplayPort.

Zobacz również:

  • Najlepsze tanie laptopy w 2023 roku - który komputer wybrać?

Dell Dell Inspiron n411Z wykorzystuje ekran o przegnanej 14 cali, który według nas jest najlepszym wyborem, bo oferuje większy obszar roboczy niż ekrany 13 calowe a przy tym pozwala na zbudowanie dużo mniejszego laptopa w porównaniu do popularnych model iż matrycami o przekątnej 15,6 cali. Pracuje on w naturalnej rozdzielczości 1366x768 pikseli i pozbawiony jest błyszczącej powłoki co jest jego dużą zaletą. Poza tym to przeciętne konstrukcja o niezbyt szerokich kątach widzenia.

Wydajność

Dell Inspiron n411Z wyposażony jest w procesor Intela Core i3 2350M, który wyposażony jest w dwa rdzenie o prędkości 2,3 GHz. W porównaniu do modelu Corei5 2450M oferuje on o około 20% niższą wydajność (Dell Inspiron n411Z z Core i5). W stosunku do procesorów z rodziny Core i5 i Core i7 pozbawiony jest też technologii TurboBoost, która potrafi zwiększać szybkość pracy procesora gdy nie są wykorzystywane jego wszystkie rdzenie.

Procesor ten wyposażony jest również w zintegrowany układ graficzny Intela GMA HD 3000 i kontroler pamięci DDR 3. Taka konfiguracja w grach spisuje się słabo. Starsze tytuły jak Stalker czy FarCry 2 uruchomimy, ale tylko w trybie DX 9 i po obniżeniu liczby wyświetlanych detali.

Dell Inspiron n411Z z akumulatorem o pojemności 6000 mAh okazuje się doskonałym wyborem do pracy na wyjazdach. W teście MobileMark 2007 Reader (przeglądanie dokumentu PDF) uzyskał wynik 498 minut.

Dell Inspiron n411z

Dell Inspiron n411z - PCMark Vantage

Dell Inspiron n411z

Dell Inspiron n411z

Dell Inspiron n411z

Dell Inspiron n411z - 3DMark06

Dell Inspiron n411z

Dell Inspiron n411z - HDTune

Wnioski

Dell Inspiron n411Z ma wiele zalet. Jest starannie wykonany, wygląda nietuzinkowo i ma szybki procesor. Brak zewnętrznej karty graficznej negatywnie wpłynął na możliwości tej konfiguracji, bo laptop ma problemy z uruchomieniem nawet starszych gier. Pobiera niewiele prądu i długo działa na baterii. To idealna konfiguracja do pracy w domu i na wyjazdach.

Zobacz inne testy laptopów

Dell Inspiron n411z

Sprzęt do testów dostarczył sklep www.x-kom.pl


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: