Dell SP2009 WC

Zalety:

  • Bardzo krótki czas reakcji
  • Bardzo wygodne menu OSD
  • Wbudowana kamerka internetowa i hub USB

Wady:

  • Przeciętne oddanie barw

Dell wprowadził dwudziestocalowy monitor o bardzo krótkim czasie reakcji – według informacji ze specyfikacji technicznej wynoszącym 2 ms. Urządzenie to może zatem zainteresować graczy. Model SP2009 został wyposażony w lustrzaną matrycę typu TN o rozdzielczości 1680x1050 punktów, kamerkę internetową, hub USB oraz dwa wejścia sygnałowe: DVI-D oraz D-SUB. Monitor przeciętnie oddaje barwy, ale wyświetla ostry i kontrastowy obraz.

Dell wprowadził dwudziestocalowy monitor o bardzo krótkim czasie reakcji – według informacji ze specyfikacji technicznej wynoszącym 2 ms. W warunkach redakcyjnych nie jesteśmy co prawda w stanie dokładnie zmierzyć rzetelności tych danych. Jednak po organoleptycznym teście polegającym na przewijaniu tekstu i grafik w przeglądarce internetowej możemy powiedzieć, że czas reakcji jest naprawdę krótki. Urządzenie to może zatem zainteresować graczy.

Model SP2009 został wyposażony w matrycę typu TN o rozdzielczości 1680x1050 punktów. Przy stosunkowo niewielkiej przekątnej (20”) rozdzielczość ta jest w pełni wystarczająca – wielkość plamki to zaledwie 0,258 mm.

Ostrość, kontrast i odbicia

Konstruktorzy użyli w tym modelu lustrzaną matrycę. Obraz na niej wyświetlany sprawia wrażenie bardzo ostrego, kontrastowego i dobrze nasyconego barwami. Ta ostatnia cecha może być miła dla oka, ale niekoniecznie pożądana przez osoby przygotowujące zdjęcia do wydruku – wierność wyświetlanych barw jest przeciętna (parametr określający wierność barw – „DeltaE” wynosi 7, co jest typowym rezultatem dla wielu monitorów z tanią matrycą TN). Dla większości użytkowników większym problemem niż średnio wierne barwy może się okazać skłonność panelu do odbijania świateł.

Wyposażenie

Monitor został wyposażony w dwa wejścia sygnałowe: DVI-D oraz D-SUB (kable pasujące do obu interfejsów znajdują się w komplecie). W ramie obudowy umieszczono kamerkę internetowej, a z tyłu i z boku po dwa wyjścia rozdzielcza USB.

Wygodne sterowanie

Bardzo dobrze oceniamy wygodę obsługi, a w szczególności sterowanie menu monitora. Na ramie znajdują się dotykowe podświetlane przyciski sterujące menu OSD. Po naciśnięciu jednego z nich następuje uruchomienie menu. Tuż obok przycisków wyświetla się piktogram charakteryzujący aktualną ich funkcję. Rozwiązanie uznajemy za jedno z najlepszych na rynku.