Dell Studio 1555 PP39L

Porządnie wykonany laptop za rozsądne pieniądze. Stylistyką, jakością wykonania może konkurować z znacznie droższymi konstrukcjami, pod względem wydajności to jednak konstrukcja o dobrym współczynniku wydajności do ceny.

Studio 1555 to notebook skierowany do klienta biznesowego, bardzo ładnie się prezentuje ma tez mocny procesor i zintegrowaną kartę graficzną. Wyposażony jest w szczelinowy napęd optyczny

15, calową matryce, oraz bardzo wygodną klawiaturę. To dobry wybór dla osób szukających stylowego, ale niezbyt drogiego laptopa do pracy.

Obudowa

Sztywność laptopa stoi na bardzo wysokim poziomie, do czego przyczynił się szczelinowy napęd optyczny. Obudowa jest starannie wykonana i bardzo ładnie zaprojektowana. Pomimo tego że nie zastosowano w niej drogich materiałów, to przyciąga wzrok i pod względem stylistyki bez problemów może konkurować z znacznie droższymi biznesowymi laptopami. Na szczególną uwagę zasługuje komfortowa klawiatura, która ma bardzo stabilnie zawieszone klawisze, jest też dosyć duża (30x8 cm – dł./szer.) i bardzo wygodnie się na niej pracuje.

Rozmieszczenie gniazd i podzespołów w laptopie (patrząc od przodu i idąc przeciwnie do wskazówek zegara):

Lewa strona – USB, otwory wentylacyjne, VGA, LAN, eSATA/USB, ExpressCard 54, 2x audio

Przód – czytnik kart pamięci, przełącznik do wyłączania bezprzewodowych interfejsów

Prawa strona – napęd optyczny, 2x USB, gniazdo zasilania, Kensington Lock

Tył – bateria

Matryca

Laptop wyposażony jest w ekran o przekątnej 15,6 cala i rozdzielczości 1366x768 pikseli. Wyposażono go w podświetlenie LED co zaowocowało dobra jasnością, przyzwoitymi katami widzenia i równomiernością podświetlenia (90 %). Odwzorowanie kolorów stoi na dobrym poziomie (współczynnik DeltaE wynosi 10 pkt).

Wyposażenie

To typowo biurowa konfiguracja z procesorem Intela Core 2 Duo T6400 (3 GHz) i zintegrowaną kartą graficzną GMA 4500MHD tej samej firmy. W testach PCMark Vantage konfiguracja ta uzyskała wynik 2620 pkt, do pracy z aplikacjami biurowymi, multimedialnymi, Internetem Dell Studio 1555 jest dobrym wyborem. W grach się nie sprawdza – 645 pkt w teście 3DMark06. Na tym laptopie bez problemów odtworzymy film w wysokiej rozdzielczości, który dzięki wbudowanemu interfejsowi HDMI będziemy mogli oglądać na ekranie telewizora. Do dyspozycji mamy kilka gniazd USB, VGA, ExpressCard 34. Szczelinowy napęd optyczny obsługujemy za pomocą specjalnego przycisku, który zamontowano w klawiaturze.

Czas pracy na baterii

Trzy godziny pracy to minimum jakie powinien zapewniać laptop przeznaczony do pracy na wyjazdach. Dell Studio 1555 PP39L w teście MobileMarka 2007 – Productivity uzyskał wynik 192 minut na akumulatorze Li-ion o pojemności 5000 mAh.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: