Dell Vostro 3350

Dell Vostro 3350 w testowanej konfiguracji oferuje połączenie procesora Intela rodziny Core i3 i układu graficznego od AMD Radeon HD 6490M. Sprawdzimy jak taki tandem działa w praktyce i czy nadaje się do gier.

Obudowa

Dell Vostro 3350 to stonowany laptop utrzymany w czarno srebrnej stylistyce. Wykonany jest z pomalowanej proszkowo blachy aluminiowej i plastyku. Obudowa w dużej części jest matowa i nie są widoczne na niej odciski palców, jest też bardziej odporna na porysowanie niż konstrukcje z błyszczącego plastyku. Producent odważnie podszedł do projektu obudowy, która w niczym nie przypomina filigranowych i smukłych konstrukcji.

Dell Vostro 3350

Dell Vostro 3350

Dell Vostro 3350 oferuje grubą na ponad 5 cm! obudowę i wystającym od spodu akumulatorem, który pełni funkcje podstawki. Całość wygląda niemal topornie, ale ma swój urok. Niestety, jak się bliżej przyjrzeć konstrukcji obudowy to widać, że producent wykorzystał gorszej jakości materiały, które choć są starannie wykonane to nie oferują takiej sztywności i "jakości". Co istotne, grube kształty nie przekładają się na sztywność klapy chroniącej ekran, która ugina się przy mocniejszym dociśnięciu.

Zobacz również:

  • Najlepsze tanie laptopy w 2023 roku - który komputer wybrać?
Dell Vostro 3350

Dell Vostro 3350

Wyposażenie

Dell Vostro 3350 nie zachwycił nas konstrukcją obudowy, ale do wyposażenia nie mamy żadnych zastrzeżeń, bo do dyspozycji mamy najnowszy interfejs USB 3.0, gniazdo HDMI, VGA i eSATA. Napęd optyczny to standardowa nagrywarka DVD.

Ekran o przekątnej 13,3 cali pracuje w standardowej rozdzielczości 1366x768 pikseli. To matryca TN, która oferuje przeciętną jakość obrazu i wąskie kąty widzenia.

Dell Vostro 3350

Dell Vostro 3350

Wydajność

Dell Vostro 3350 dostępny jest z całą plejada procesorów Intela. My testowaliśmy konfigurację najtańszą, czyli z procesorem Core i3 2350M. To dwurdzeniowa jednostka prędkości 2,3 GHz, wspiera do 4 GB pamięci RAM i układ graficzny AMD Radeon HD 6490M. Oprócz niego do dyspozycji mamy energooszczędny procesor graficzny zintegrowany w procesorze (Intel HD 3000). Uk,łąd graficzny zintegrowany w procesorze przydaje się gdy korzystamy z laptopa zasilanego z baterii, wydajniejszy układ zwiększa wydajność laptopa w grach. Nie oczekujemy jednak zbyt wiele, bo to podstawowy model z rodziny Radeonów, i chociaż w grach spisuje się dużo lepiej niż układ graficzny zintegrowany w procesorze to w nowe gry pogramy jedynie po wyłączeniu bardziej wymagających efektów.

Dell Vostro 3350 za to nadrabia długim czasem pracy na baterii, bo przy mniejszym obciążeniu potrafi działać nawet 8 godzin.

Wnioski

Dell Vostro 3350 jak na swoją cenę ma całkiem duże możliwości. Do zastosowań domowo multimedialnych jest idealny i w dodatku długo działa na baterii. Obudowa jest nieco toporna, i daleko jej do cienkich i poręcznych ultrabooków, ale ma swój urok.

Zobacz inne testy laptopów

Dell Vostro 3350

Sprzęt do testów dostarczył sklep www.x-kom.pl


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: