Denon DBP-2010

Zaawansowany technologicznie odtwarzacz Blu-ray, który potrafi także obsługiwać filmy DivX HD i AVCHD.

DBP-2010 to już piąty model odtwarzacza Blu-ray w ofercie Denona. Urządzenie ma dużą, solidnie wykonaną z grubej blachy, obudowę.

Na jej tylnej ściance, w bogatym zestawie gniazd, znalazł się także port Ethernet, który pozwala podłączyć odtwarzacz do Internetu i nie tylko aktualizować oprogramowanie, lecz również korzystać z funkcji BD Live (przy odtwarzaniu płyt Blu-ray można pobierać materiały dodatkowe). Nowy model potrafi również odtwarzać filmy DivX HD oraz AVCHD, i to zarówno z płyt, jak i kart pamięci SD umieszczonych w czytniku, zainstalowanym na frontowym panelu jego obudowy.

Dekodery audio HD

Odtwarzacz ma wbudowane wszystkie najnowsze dekodery audio HD, z DTS-HD MA i Dolby TrueHD włącznie. Co ciekawe i rzadko spotykane, urządzenie oferuje rozbudowane możliwości ich konfiguracji wraz z regulacją basów. Warto dodać, że odtwarzacz oprócz złącza HDMI ma wielokanałowe wyjście analogowe 7.1, co sprawia, że może być wykorzystywany do współpracy z tymi amplitunerami, które nie mają złącza HDMI czy nowych dekoderów 7.1.

Przestrzenny dźwięk

Podczas testów sprawdziliśmy brzmienie DBP-2010, podłączając go do wzmacniacza za pośrednictwem złączy analogowych 7.1. Chociaż okazało się ono bardzo dobre, to jednak generowany dźwięk miał dużo lepszą dynamikę i szerszą scenę dźwiękową przy korzystaniu z połączenia cyfrowego. Wówczas brzmienie było doskonale zrównoważone, z bardzo czystymi sopranami, szczegółowym zakresem średniotonowym i szybkim, dobrze kontrolowanym, dynamicznym basem.

O wysokiej jakości sekcji audio świadczy również to, że Blu-ray Denona sprawdza się także przy odtwarzaniu płyt CD-Audio. Urządzenie ma dodatkową parę złączy RCA, które dysponują własnym torem analogowym, a wyprowadzony w ten sposób sygnał ma jakość porównywalną z oferowaną przez dobre odtwarzacze CD.

Ostry obraz

Sekcja wideo urządzenia również została solidnie wyposażona. Zamontowany w odtwarzaczu wysokiej klasy procesor ABT1030 firmy Anchor Bay Technology sprawnie dokonuje m.in. skalowania rozdzielczości obrazu do trybu 1080p, redukuje szumy i, co bardzo istotne, podczas usuwania przeplotu wykorzystuje zaawansowany mechanizm analizy ruchu obiektów prezentowanych na ekranie. W efekcie, generowany obraz jest bardzo szczegółowy i stabilny oraz ma idealną płynność. I to nie tylko przy odtwarzaniu płyt Blu-ray, ale i DVD. Kolory mają doskonałe przejścia tonalne, są naturalne i nasycone, a głęboka czerń jest dobrze zróżnicowana, dzięki czemu przy prezentowaniu ciemnych scen wszystkie szczegóły są doskonale widoczne.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: