Denon DVD-1800BD

Najprostszy odtwarzacz Blu-ray Denona to solidny model, który potrafi odczytać także pliki DivX.

DenonDVD-1800BD, odtwarzacz Blu-ray, który dostępny jest w dwóch wersjach kolorystycznych: srebrnej i czarnej, ma solidnie wykonaną obudowę, stylistycznie dopasowaną do amplitunerów tego producenta. Na jej przednim panelu umieszczono pewnie pracujący napęd Blu-ray, duży czytelny wyświetlacz, kilka przycisków funkcjonalnych oraz czytnik kart pamięci SD. Ten ostatni umożliwia odtwarzanie zapisanych na kartach SD cyfrowych zdjęć (JPEG) oraz plików audio (MP3/WMA).

Na tylnej ściance obudowy zamontowano ubogi zestaw gniazd, wśród których nie ma ani analogowych wyjść 7.1, ani sieciowego Ethernet. Jest za to wyjście HDMI 1.3a, którym można przesyłać wielokanałowe ścieżki audio zakodowane we wszystkich formatach (włącznie z DTS HD Master Audio). Ścieżki mogą być także konwertowane do postaci LPCM, co docenią użytkownicy tych amplitunerów, które wyposażone są w wejście HDMI, lecz nie dysponują odpowiednimi dekoderami audio.

Urządzenie uruchamiające się w dość wolno (ponad 20 s, a wczytywanie samych płyt Blu-ray trwa ok. 60 s) wyposażono w czytelne menu ekranowe, umożliwiające łatwe konfigurowanie i precyzyjne ustawianie parametrów jego pracy.

DVD-1800BD mimo wysokiej ceny, spełnia zaledwie wymogi standardu BD1.1, tzn. potrafi obsługiwać płyty Blu-ray oferujące funkcje Bonus View (w trakcie odtwarzania filmu istnieje możliwość oglądania w wydzielonym na ekranie oknie zapisanych na krążku materiałów dodatkowych), ale nie BD Live (pobieranie dodatków z Internetu).

Warto odnotować, że napęd odtwarzacza sprawnie obsługuje także DivX-y z polskimi napisami w .txt (pliki z napisami muszą być zapisane w tym samym katalogu co film i mieć identyczną nazwę). Niestety, wielkości wyświetlanej czcionki nie można zmieniać, a jest ona trochę za mała.

DVD-1800BD oferuje dobre, przestrzenne brzmienie, z dobrze zrównoważonymi podzakresami. Generowany przez odtwarzacz obraz, zarówno z płyt Blu-ray, jak i z DVD (przeskalowany do rozdzielczości 1080p) jest ostry i szczegółowy, ma głęboką czerń oraz prawidłowo zbalansowane, nasycone kolory.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: