Denon DVD-3800BD

Wideofilski odtwarzacz Blu-ray, który oprócz doskonałego odtwarzania płyt Blu-ray oferuje wysokiej jakości obraz z dysków DVD.

Zaawansowany technologicznie odtwarzacz Blu-ray Denona waży aż 10 kg i został wykonany bardzo solidnie. Jego potężna obudowa (w kolorze srebrnym lub czarnym) jest wielowarstwowa, ponieważ ma redukować drgania i eliminować zakłócenia układów elektronicznych, mogących mieć negatywny wpływ na jakość sygnału. Urządzenie wyposażono w dopracowany konstrukcyjnie, z ekranowanym czytnikiem, napęd (S.V.H.), który pracuje bardzo szybko, cicho i stabilnie. Odtwarzacz spełnia normę BD 1.1, co oznacza, że potrafi także obsługiwać te płyty Blu-ray, które zawierają Bonus View, tzn. w trakcie odtwarzania filmu istnieje możliwość oglądania w wydzielonym na ekranie oknie materiałów dodatkowych, np. wywiadów z reżyserem czy aktorami. Zaletą DVD-3800BD jest jego szybki rozruch – po ok. 25 sekundach od włączenia gotowy jest do pracy.

Odtwarzacz wyposażono w komplet dekoderów HD (z DTS HD Master Audio włącznie), a ośmiokanałowy sygnał audio dostępny jest na złączu HDMI 1.3a lub analogowych wyjściach 7.1 Urządzenie oferuje rozbudowaną konfigurację dekoderów: można określić wielkość każdej z 8 kolumn, poziom ich głośności oraz odległość od miejsca odsłuchowego, a także zwiększyć wysterowanie subwoofera o 10 dB.

Dźwięk oferowany na wyjściu analogowym 7.1 jest bardzo wysokiej jakości - najlepszy z dotychczas testowanych przez nas odtwarzaczy Blu-ray. Na wyjściu cyfrowym brzmienie jest jeszcze efektowniejsze, z bogatszą w szczegóły sceną dźwiękową.

W sekcji wideo odtwarzacza zastosowano bardzo zaawansowany procesor wideo (10-bitowy Silicon Optix REALTA wyposażony w technologię Teranex HQV), generujący obraz wzorcowej jakości. Ponadto urządzenie oferuje bardzo rozbudowaną regulację parametrów sygnału wideo. Mimo że odtwarzacz skalibrowany jest perfekcyjnie, użytkownik może precyzyjnie zmieniać ustawienia (np. przebieg krzywej gamma). Warto uruchomić rewelacyjnie działającą funkcję redukcji szumów, która sprawia, że obraz nie zostaje zmiękczony, a staje się niezwykle szczegółowy.

W porównaniu z wcześniej testowanym modelem DVD-2500T generowany przez DVD-3800BD obraz, szczególnie przeskalowany z płyt DVD do rozdzielczości 1080p, ma jeszcze lepsze nasycenie barw, jest bardziej szczegółowy i ma idealnie wygładzone krawędzie wyświetlanych obiektów.

Nowy model Denona potrafi także odtwarzać filmy DivX z płyt CD i DVD, lecz niestety polskie napisy ekranowe w formacie .txt nie są obsługiwane.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: