Digitus USB Webcam A-DA-70816

Ta mikroskopijna kamera razem z podstawką zajmuje niewiele więcej miejsca niż pudełko zapałek. Przeznaczona jest głównie dla użytkowników laptopów. Kamera po złożeniu bez problemów zmieści się razem z kablem w kieszeni koszuli.

Ta mikroskopijna kamera razem z podstawką zajmuje niewiele więcej miejsca niż pudełko zapałek. Przeznaczona jest głównie dla użytkowników laptopów. Kamera po złożeniu bez problemów zmieści się razem z kablem w kieszeni koszuli. Podstawkę tak zaprojektowano aby po złożeniu kamery chroniła jej obiektyw przed zarysowaniem czy uszkodzeniami mechanicznymi. Jak przystało na produkt typowo laptopowy kamera wyposażona jest w dosyć krótki przewód o długości 50 cm. Stabilnie trzyma się jedynie na obudowie matrycy monitora, nie zamontujemy jej na blacie biurka, czy obudowie monitora LCD. Możemy regulować tylko jej kąt pochylenia, nie mamy możliwości jej obracania wokół własnej osi.

W systemach Windows XP i nowszych działa bez konieczności instalacji sterowników, niestety nie mamy wówczas możliwości rejestrowania obrazu w trybie RGB24, dopiero zainstalowanie dołączanego oprogramowanie uaktywnią tą funkcje, jak i opcje śledzenia ruchów twarzy i możliwość nałożenia na obraz efektów graficznych.

Jakość generowanego obrazu oceniamy na 7 pkt w 10 stopniowej skali. Obraz jest dosyć miękki, za to bez wyraźnych zakłóceń. Kamera rejestruje sekwencje wideo z prędkością 20 kl./s w rozdzielczości 640x480 i 320x240 pikseli. Zmiana rozdzielczości na wyższą negatywnie wpływa na jakość rejestrowanego obrazu, spada również prędkość zgrywania sekwencji wideo do kilku kl./s.

Warto zainstalować dołączone oprogramowanie fix8 LE i zarejestrować się na stronie producenta, bo to jedna z lepszych aplikacji do tworzenia i zarządzania wirtualnymi awatarami, która wnosi sporo radości do wirtualnych pogawędek.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: