Digitus USB Webcam A-DA-70817

Nietypowa kamera bo osadzona na giętkim pałąku, który podłączamy do gniazda USB. Wyposażona jest w matrycę CMOS o rozdzielczości 1,3 megapiksela oraz wbudowany mikrofon.

Nietypowa kamera bo osadzona na giętkim pałąku, który podłączamy do gniazda USB. Wyposażona jest w matrycę CMOS o rozdzielczości 1,3 megapiksela oraz wbudowany mikrofon. Kamera działa bez konieczności instalacji sterowników w systemie Windos XP i Vista. Wystarczy ją po prostu podłączyć do gniazda USB i już po chwili możemy jej używać. Dołączone oprogramowanie Digitus USB WebCam Utility, zawiera bardziej zaawansowany sterownik z opcją rejestrowania obrazu w trybie RGB24 oraz prostą aplikację do nagrywania sekwencji wideo, rejestrowania zdjęć. Uaktywnia również funkcje rejestrowania sekwencji wideo w wyższych rozdzielczościach niż 1280x1024 pikseli, niestety kosztem znacznego pogorszenia jakości generowanego obrazu.

Do kamery dołączone jest również oprogramowanie fix8 LE, które pozwala na tworzenie wirtualnego awatara, który zostanie nałożony na naszą twarz. W efekcie zamiast naszej twarzy osoby, które z nami rozmawiają widzą wirtualną postać, która naśladuje nasza mimikę. Do poprawnej pracy programu wymagane jest zarejestrowanie się na stronie producenta.

Jakość generowanego obrazu w rozdzielczości 640x480 oceniamy na 6 pkt w 10 punktowej skali, widać szumy, ale obraz jest dosyć szczegółowy, autofokus działa szybko i celnie. Co istotne kamera pracuje wydajnie, uzyskując prędkość ponad 25 kl./s w rozdzielczości 640x480 pikseli i 320x240 pikseli. W rozdzielczościach wyższych niż 640x480 pikseli jakość generowanego obrazu wyraźnie się pogarsza, spada również prędkość rejestrowanych sekwencji wideo do ok. 5-10 kl/s.

Niestety, brak standardowej podstawki uniemożliwia stabilne umocowanie kamery na monitorze LCD czy też CRT, kamera najlepiej trzyma się gdy jest bezpośrednio podłączona do gniazda USB w laptopie lub komputerze. Zastosowanie dodatkowego przedłużacza nie ma sensu, dlatego polecamy ją raczej użytkownikom laptopów.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: