Do domowych zastosowań

Epson L455 to kompaktowe urządzenie wielofunkcyjne wyposażone w czterokolorowy system stałego zasilania atramentem. Idealnie nadaje się do domowych zastosowań.

Boki obudowy wykonane są z czarnego matowego plastiku, pokrywa skanera jest błyszcząca. Z przodu umieszczono niewielki kolorowy wyświetlacz, przyciski do nawigowania po interfejsie programowym urządzenia i do uruchamiania kopiowania. Podajnik na kartki (mieści do 100 arkuszy) i umieszczony jest z tyłu obudowy.

Urządzenie ma moduł Wi-Fi, można też podłączyć je do komputera za pomocą przewodowego interfejsu USB.

Zobacz również:

  • Pojedynek drukarek: Epson EcoTank L3251 vs Canon Pixma G3470
  • Jaka lustrzanka na początek? Zebrałam modele do 4000 zł

System ITS umieszczono na zewnątrz obudowy. Podczas napełniania pojemników tuszem trzeba go zdjąć i położyć. Wszystkie zbiorniki mają taką samą pojemność (70 ml). W zestawie z drukarką są butelki (70 ml) z kolorowymi tuszami i trzy z czarnym. Zbiorniki mają półprzezroczyste obudowy, ale chcąc sprawdzić poziom napełniania tuszy trzeba spojrzeć na bok drukarki. Nie jest to wygodne rozwiązanie.

Zbiorniki z kolorowymi tuszami po napełnieniu wystarczają na wydrukowanie 6500 stron w kolorze. Komplet kolorowych tuszy (purpurowy, błękitny, żółty) kosztuje ok 70 zł. Butelka z czarnym tuszem wystarcza na wydrukowanie 4000 stron i kosztuje ok 22 zł. Koszty drukowania są wiec bardzo niskie. Co ważne nie musimy obawiać się, że tusze będą sprawiały jakiekolwiek problemy, bo używamy oryginalnych materiałów producenta.

Epson L455 z pewnością nie należy do najszybszych drukarek. Na wydrukowanie 10 stronicowego dokumentu zawierającego tekst i grafiki trzeba czekać ponad trzy minuty (213 sekund). Z drugiej strony nie jest to też najgorszy wynik (wolniej drukują urządzenia Canona) a jakość wydruków tekstowych i graficznych jest bardzo dobra. Podobnie jest z drukowaniem zdjęć, które nie przybiega zbyt szybko, ale za to wydruki są w dobrej jakości. Oczywiście nie jest to drukarka fotograficzna, ale bez problemów nadaje się do drukowania rodzinnych fotografii i robi to bardzo tanio.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: