DrayTek Vigor 2110n

Zalety:

  • Wyjątkowe możliwości
  • Daleki zasięg w otwartym terenie
  • Niezły transfer

Wady:

  • Wysoka cena
  • Niewidoczne korzyści z trzeciej anteny
  • Gorsze pokonywanie przeszkódy

Rutery produkcji DrayTeka raczej nie są adresowane do indywidualnego użytkownika i dlatego niezbyt pasują do specyfiki naszego testu. Świadczą o tym jego nietypowe funkcje. Na przykład podziału na cztery niezależne od siebie grupy zarówno wśród połączeń kablowych jak i bezprzewodowych, każda z osobnym serwerem nazw. Urządzenie też może stać się fragmentem większej sieci (w trybie bridge lub repeater).

Rutery produkcji DrayTeka raczej nie są adresowane do indywidualnego użytkownika i dlatego niezbyt pasują do specyfiki naszego testu. Świadczą o tym jego nietypowe funkcje. Na przykład podziału na cztery niezależne od siebie grupy zarówno wśród połączeń kablowych jak i bezprzewodowych, każda z osobnym serwerem nazw. Urządzenie też może stać się fragmentem większej sieci (w trybie bridge lub repeater). Wyjątkowo długa jest lista czynników, które można wykorzystać do konfigurowania usługi QoS (adresy IP, protokoły, porty, czy kierunki ruchu). Bardzo rozbudowany jest firewall. Tych walorów nie punktowaliśmy, dlatego oceny za Możliwości i Ergonomię dla Vigora są niższe niż mógłby osiągnąć w teście bardziej pasującym do jego specyfiki.

Za to taryfie ulgowej nie podlegają pomiary wydajności. Wyniki są zaskakujące z powodu wyjątkowo podobnych transferów do kart dwu i trzyantenowych. Teoretycznie Vigor wykorzystuje trzecią antenę tylko w czasie odbioru, ale wyniki nie potwierdzają takiego zachowania. Jak na dwie anteny transfer jest jednym z lepszych, ale podobne wydajności w konkurencji trzyantenowej lokują urządzenie na dalszym miejscu. Propagacja w otwartej przestrzeni odbywała się prawie bez strat w przeciwieństwie do przenikania sygnału przez przeszkody. Kopiowanie nie wyróżniało się tempem na tle całej stawki. Urządzenie ma port USB, ale tylko do usieciowienia drukarki. Nowszy firmware ma umożliwić postawienie serwera ftp na nośniku podłączonym przez ten port.


Zobacz również
Laptop dla czołgisty
GE63VR 7RE RAIDER - stworzony do gier