DrayTek Vigor 2926Lac

DrayTek Vigor 2926Lac to router z górnej półki cenowej. Co oferuje urządzenie za ponad 1500 złotych?

Zalety:

  • Dwie dodatkowe anteny
  • Funkcjonalność Dual-WAN
  • Bogate możliwości konfiguracji
  • Wiele opcji bezpieczeństwa
  • Modem 3G/4G/LTE

Wady:

  • Wysoka cena

DrayTek Vigor 2926Lac to router z wbudowanym modemem 3G/4G/LTE. Ma cztery anteny oraz dwie dodatkowe, które stawia się w pobliżu urządzenia, co pozwala na skuteczne wzmocnienie sygnału. Wyposażony jest w dwa gigabitowe interfejsy WAN i pozwoli bezpiecznie zarządzać zarówno domową, jak i biurową siecią w małych firmach. Funkcjonalność Dual-WAN pozwala na pracę łączy w trybach Load Balancing (rozkładający obciążenie na dwa WAN-y) oraz Backup (łącze zapasowe). Urządzenie firmy DrayTek oferuje bogatą funkcjonalność, z dużym naciskiem na bezpieczeństwo transmisji danych oraz możliwością zarządzania pasmem dla aplikacji multimedialnych. Ponadto urządzenie pozwala na stworzenie do 50 jednoczesnych tuneli VPN.

Wbudowany w DrayTek Vigor 2926Lac modem LTE kategorii 4 umożliwia odbiór i wysyłanie wiadomości SMS. Za pośrednictwem wiadomości SMS można również uzyskać informacje o: adresach IP WAN-ów, MAC adresie routera. Wbudowany Access Point pracujące w standardzie 802.11a i daje możliwość stworzenia do 4 niezależnych podsieci bezprzewodowych z możliwością sterowania przepływem ruchu dla każdego SSID. Poza tym router potrafi odizolować i podłączyć do internetu do 8 prywatnych podsieci IP z translacją NAT. Ze względu na zastosowania biznesowe, router pozwala na utworzenie konta administratora oraz podległych mu użytkowników. Rozbudowane funkcje diagnostyczne dla admina obejmują log/alarm mailowy, tablice: routingu, ARP, DHCP, tNAT, kontrolę połączeń VPN, Trace Route, Ping, monitor przepływu danych, wykres obciążenia WAN.

DrayTek Vigor 2926Lac to urządzenie, które świetnie sprawdzi się w firmie. Nie ma praktycznie żadnych wad, dlatego w zastosowaniach biznesowych jest warte swojej ceny!


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: