Dream Machines GS1070-15PL33

W skrócie:

GS1070-15PL33 to najpotężniejszy laptop z 15-calowym ekranem w serii Dream Machines GS.

Zalety:

  • Zadowalająca wydajność
  • Opłacalność
  • Zestaw złączy
  • Metalowa obudowa

Wady:

  • Brak napędu optycznego
  • System operacyjny tylko za dopłatą
  • Skromne wyposażenie dodatkowe

Marka Dream Machines wyznaje proste lecz niezwykle skuteczne metody na pozyskanie sympatii klientów. Kluczem do jej strategii jest dostarczenie laptopów z mocnymi podzespołami w cenie niższej niż u konkurencji. Model GS1070-17PL33 to kolejna konstrukcja, która z powodzeniem realizuje te założenia.

GS1070-15PL33 to najpotężniejszy 15-calowiec w serii Dream Machines GS. Jego konstrukcja obejmuje 15,6-calową matrycę IPS wyświetlającą obraz w rozdzielczości 1920 x 1080 px. Panel wspiera technologię Nvidia G-Sync eliminującą rozmywanie i przycinanie się klatek. Sercem komputera jest 6-rdzeniowy i 12-wątkowy procesor Intel Core i7-8750H o taktowaniu bazowym 2,2 GHz (do 4,1 GHz w trybie Turbo).

Ponadto specyfikacja obejmuje pamięć RAM DDR4 2400 MHz o pojemności 16 GB. Odpowiednie doznania graficzne zapewnia karta GeForce GTX 1070 w wariancie z 8 GB pamięci. Dane mogą być przechowywane na talerzowym nośniku o pojemności 1 TB, natomiast system i wymagające programy można zainstalować na szybkim dysku SSD M.2 o pojemności 500 GB.

Dream Machines GS1070-15PL33. Wygląd i budowa

Imponujący zestaw podzespołów został umieszczony w zaskakująco małej obudowie o wymiarach 24,8 x 28,7 x 2,5 cm. Masa całości to zaledwie 3 kg. Metalowa konstrukcja zwraca uwagę przetłoczeniami nadającymi jej agresywny charakter. Wzrok przyciąga perforacja nad logo producenta, pod którą umieszczono panel z białymi diodami LED, aktywujący się po otwarciu komputera.

Dream Machines GS1070-15PL33

Listwa nad klawiaturą kryje jedynie włącznik oraz diodę aktywności. Przycisk ma niski skok i działa z lekkim opóźnieniem.

Uwagę zwracają również rozłożyste, gumowe nóżki antypoślizgowe oraz ażurowa forma dolnej pokrywy zapewniająca należyty przepływ powietrza. Po rozłożeniu laptopa, oczom użytkownika ukazuje się klawiatura podświetlana za pomocą diod RGB LED. Została ona otoczona metalowym panelem. Jedynym elementem wykonanym z tworzywa okazuje się ramka wokół matrycy o szerokości około 2 cm. Niestety zastosowane materiały nie są odporne na zabrudzenia. Wszelkie metalowe elementy łatwo zbierają odciski palców. Całe szczęście zestaw zawiera małą ściereczkę z mikrofibry, przeznaczoną do czyszczenia matrycy i obudowy.

Dream Machines GS1070-15PL33

Pełnowymiarowa klawiatura otrzymała efektowne podświetlenie RGB LED.

Wobec niewielkich rozmiarów całości zaskakiwać może bogaty zestaw złącz. Do dyspozycji użytkownika oddano trzy wtyki USB 3.0 oraz dwa gniazda USB Typu-C. Monitory zewnętrzne mogą zostać podłączone za pomocą jednego wyjścia HDMI i dwóch wyjść mini Display Port. Nie zabrakło również wyjścia i wejścia audio, wtyku Ethernet z ruchomą osłoną, czytnika kart pamięci, a nawet slotu na kartę SIM.

Elementem wartym odnotowania jest również karta dźwiękowa Sound Blaster Pro Gaming 360 zapewniająca dobrej klasy dźwięk 5.1.

Dream Machines GS1070-15PL33

Zestaw złączy prezentuje się imponująco, szczególnie cieszą 3 wyjścia wideo pozwalające na budowę zestawu wielomonitorowego.

Dream Machines GS1070-15PL33. Możliwości

Zastosowane w laptopie podzespoły pozwalają na uzyskiwanie zadowalających wyników wydajności. Podczas testów wykorzystany został program Cinebench R15, symulujący proces wielowątkowego renderingu. Komputer został oceniony na 1087 punktów – jest to dobry wynik, typowy dla laptopów wyposażonych w procesor Core i7-8750H i 16 GB pamięci RAM. Warto jednak zaznaczyć, że Dream Machines GS1070-15PL33 jest średnio o 300 – 800 zł tańszy od bezpośrednich konkurentów. Podobne wnioski przynoszą testy z wykorzystaniem gier.

Podczas zabawy z "Wiedźminem 3" na maksymalnych ustawieniach graficznych, średnia płynność animacji wyniosła 46 kl./s. Rezultat w Battlefield 1 to 91 kl./s. Takie wyniki pozwalają oczekiwać płynnej rozgrywki z każdą dostępną na rynku grą i to przy maksymalnych nastawach graficznych. Jednocześnie specyfikacja daje nadzieję, że ten stan rzeczy nie zmieni się również w perspektywie przynajmniej 2 kolejnych lat.

Testowana wersja laptopa jest sprzedawana bez preinstalowanego systemu operacyjnego. Podczas testów został wykorzystany Windows 10 Pro. Instalacja oprogramowania musi być przeprowadzona z pamięci USB ze względu na brak napędu optycznego. Cały proces przebiega sprawnie i bez problemów. Następnym krokiem jest instalacja sterowników – te możemy pobrać z internetu albo... zainstalować z płyty, co jest dość interesującą koncepcją biorąc pod uwagę brak napędu optycznego. Ciekawostkę stanowi interfejs instalatora. Wyglądem nawiązuje on do wczesnych lat 90, czyli okresu na długo przed powstaniem marki Dream Machines.

Dream Machines GS1070-15PL33

Dream Machines GS1070-15PL33. Werdykt

Dream Machines GS1070-15PL33 to idealny wybór dla użytkowników poszukujących urządzenia o wzorowym stosunku ceny do wydajności komputera. Model nie posiada wprawdzie autorskich dodatków dodatków i pięknego pudełka. Jednakże dzięki temu można go nabyć w cenie 300-800 zł niższej niż analogiczne konstrukcje z takimi samymi podzespołami. Sprzęt doskonale sprawdza się w grach i jeszcze przez długi czas pozwoli zachwycać się wysoką płynnością animacji w najnowszych tytułach.

Dream Machines GS1070-15PL33