ECOSYS M2035dn

Kyocera ECOSYS M2035dn to rozbudowany kombajn do pracy w małych i średnich przedsiębiorstwach. Jego największym atutem jest dobra korelacja ceny do możliwości. Jest 400 zł tańszy od zwycięzcy testu a oferuje bardzo podobne koszty eksploatacji .

Ma zainstalowany fabrycznie automatyczny system druku dwustronnego i podajnik dokumentów do szybkiego kopiowania mieszczący 50 kartek. . Wyposażony jest w szybki laserowy mechanizm drukujący, który osiąga prędkość 35 str./min, podczas gdy tańsze urządzenia osiągają prędkość 21-25 str./min. To odczuwalna różnica, bo za pomocą Kyocery dokumenty drukowane są o 1/3 szybciej. W testach osiąga zbliżoną prędkość jak urządzenie Xeroxa, choć kosztem nieco gorszej jakości. Dla przeciętnego użytkownika, który zwraca uwagę na szybkość pracy i rozsądną cenę nie ma to jednak większego znaczenia.

Obudowa wyposażona jest w podświetlany ekran (nie znajdziemy go w najtańszych urządzeniach) i wygodny panel sterujący. W przeciwieństwie do innych urządzeń wielofunkcyjnych pozbawiona jest przycisków do skanowania, który zastąpiono przyciskiem „Send”. Umożliwia on wysyłanie zeskanowanych dokumentów bezpośrednio na skrzynkę elektryczną, do folderu komputera lub na serwer FTP. To mądre posunięcia bardziej pasujące do dzisiejszych potrzeb użytkowników. Warto też pochwalić producenta za dołączone oprogramowanie, które pozwala na szybką instalację drukarki w sieci firmowej czy też za pomocą interfejsu USB i wygodne zarządzenia jej pracą. Jest też spolszczone podobnie jak wszystkie informacje wyświetlane na wbudowanym w obudowę ekranie.

Toner dołączany przez producenta nie ma zbyt dużej wydajności (3100 stron), docelowy jest dwukrotnie większy i wystarcza na wydrukowanie 7200 stron. Kosztuje około 330 zł i powala na uzyskanie bardzo niskich kosztów drukowania wynoszących 5 groszy od strony. W porównaniu do tańszego tylko o 300 zł Canona i-Sensys 4890 (10 groszy od strony) są one dwukrotnie niższe. Jeszcze większa różnica jest gdy porównamy koszty drukowania do urządzeń jak HP LaserJet Pro MFP M127fw (14 groszy) czy Samsunga SL-M2070FW (18 groszy), które są dwukrotnie tańsze, ale trzykrotnie droższe w eksploatacji. Co istotne pozbawione są funkcji automatycznego druku dwustronnego. Także warto wydać nieco więcej pieniędzy na Kyocerę, bo szybko się zwrócą.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: