EGreat EG-M33A

Zalety:

  • Komplet gniazd
  • Często aktualizowane oprogramowanie
  • Obsługa formatów HD audio

Wady:

  • Nie czyta napisów txt
  • Wysoka cena

EGreat to urządzenie pod względem funkcjonalnym bardzo zbliżone do pierwowzoru jakim w tym przypadku jest Popcorn Hour A110. Także zbudowano go na platformie NMT, lecz pod względem wizualnym i wyposażenia w interfejsy oba modele mocno się różnią.

EGreat to urządzenie pod względem funkcjonalnym bardzo zbliżone do pierwowzoru jakim w tym przypadku jest Popcorn Hour A110. Także zbudowano go na platformie NMT, lecz pod względem wizualnym i wyposażenia w interfejsy oba modele mocno się różnią. EGreat postawił na bogactwo interfejsów. Pod tym względem równać się z nim może jedynie zwycięzca naszego testu QNAP. W dużej, czarno-srebrnej obudowie znajdziemy miejsce na montaż 3,5-calowego dysku twardego. Instaluje się go prosto, wysuwając szufladę dyskową bez konieczności użycia narzędzi.

Na frontowej ściance urządzenia umieszczono duży wyświetlacz, który jest istotnym elementem wyposażenia. Dzięki niemu możemy uruchamiać część funkcji bez konieczności uruchamiania telewizora, np. radio internetowe czy odtwarzanie plików audio. EGreat ma komplet interfejsów przyłączeniowych. Specjalne gniazda USB 2.0 i eSATA pozwalają na jego bezpośrednie połączenie z komputerem i szybką wymianę plików. Dodatkowe eSATA i USB (w sumie aż 4) pozwalają z kolei na wygodne podłączenie dysków zewnętrznych. Dla osób zamierzających podłączyć odtwarzacz do starszych wyświetlaczy przewidziano port VGA wyświetlający obraz o rozdzielczości do 1920x1200 pikseli.

Praca w sieci

EGreat, podobnie jak inne urządzenia na platformie NMT pozwalają na pracę w sieci. Mogą funkcjonować jako serwer NAS, FTP, NFS, a także jako klient BitTorrent oraz pobierać pliki multimedialne z grup Usenet. Pomimo teoretycznie takich samych platform sprzętowych EGreat w naszej ocenie gwarantuje obraz niższej jakości niż A110. Chodzi nam przede wszystkim o ostrość, co może mieć związek ze starannością wykonania samego urządzenia. EGreat pracuje też głośniej niż Popcorn. Jego zaletą jest pilot z wszystkimi fosforyzującymi przyciskami. Minusem pilota jest za to umiarkowana ergonomia.


Zobacz również
Laptop dla czołgisty
GE63VR 7RE RAIDER - stworzony do gier