EIZO FlexScan S2242W-H

Zalety:

  • Wysoka rozdzielczość
  • Dobra ergonomia
  • Długa gwarancja
  • Jakość obrazu

Wady:

  • Bardzo wysoka cena

Najnowsze dzieło japońskich inżynierów zwraca uwagę astronomiczną ceną, za którą bez trudu kupimy dobre monitory 24-calowe (a więc o rozmiar większe), nawet mając do wyboru modele tego samego producenta. Najciekawszym elementem monitora S2242W-H jest zastosowana w nim matryca. Ma 22 cale lecz jej rozdzielczość to 1920x1200 pikseli, czyli taka jaką znajdziemy w panelach 24-27 cali.

Najnowsze dzieło japońskich inżynierów zwraca uwagę astronomiczną ceną, za którą bez trudu kupimy dobre monitory 24-calowe (a więc o rozmiar większe), nawet mając do wyboru modele tego samego producenta. Najciekawszym elementem monitora S2242W-H jest zastosowana w nim matryca. Ma 22 cale lecz jej rozdzielczość to 1920x1200 pikseli, czyli taka jaką znajdziemy w panelach 24-27 cali. To wyjątkowy panel, jaki znajdziemy w bardzo niewielu monitorach. Konsekwencją zastosowania takiej matrycy są mniejsze czcionki i rozmiary obiektów prezentowanych na ekranie niż w modelach o większych przekątnych. To dla wielu użytkowników może być problemem. Czcionki są stosunkowo małe, można je co prawda powiększyć korzystając z odpowiednich opcji systemu operacyjnego lecz wtedy otrzymamy mniejszy obszar roboczy, a nie o to przecież chodzi kupując duży monitor. Plusem mniejszych rozmiarów matrycy i jej wysokiej rozdzielczości jest oszczędność miejsca na biurku. EIZO wyliczyło, że gabaryty monitora pozwalają oszczędzić 10% powierzchni roboczej, co szczególnie powinno spodobać sie odbiorcom firmowym, gdzie często przestrzeń jest na wagę złota.W ramach tej samej linii produktów można też kupić monitor FlexScan S2232W, który choć różni się tylko jedną cyfrą w nazwie jest już produktem typowym z matrycą o rozdzielczości 1680x1050 pikseli.

Ekologia przez sieć

Do monitora EIZO dołączane jest nowe oprogramowanie Eizo EcoView Net, którego zadaniem jest zapewnienie oszczędności energii w sieciach firmowych. Aplikacja daje administratorowi kontrolę nad ustawieniami odnoszącymi się do poboru mocy wszystkich znajdujących się w sieci monitorów FlexScan. Możliwe jest ustawienie jasności, włączenie/wyłączenie monitora, włączenie/wyłączenie opcji Auto EcoView (automatyczna regulacja jasności bazująca na odczytach czujnika jasności w pomieszczeniu) oraz zdalne i lokalne określanie czasu pracy urządzenia. EcoView Net jest kompatybilne z systemem operacyjnym Microsoft XP, Vista, Server 2003 i 2008. Niestety pomimo takich funkcji monitor nie był wyjątkowo oszczędny na tle innych testowanych modeli 22-calowych. Z pewnością przyczyniła się do tego matryca o wyższej rozdzielczości. Ta wykonana została w technologii VA, co bezpośrednio przełożyło się na bardzo dobrą jakość obrazu.


Zobacz również
Laptop dla czołgisty
GE63VR 7RE RAIDER - stworzony do gier