EMC PX2-300D

Nieduży serwer NAS wyposażony w dwa dyski Seagate’a o łącznej pojemności 2 TB. Domyślnie pracują one w bezpiecznym trybie RAID 1 a do wyboru jest jeszcze tryb RAID 0 i JBOD. Nośniki są fabrycznie zamontowane w specjalnych wnękach. Z przodu obudowy umieszczono diody, które sygnalizują pracę dysków, zasilania i ewentualne awarie oraz gniazdo USB 3.0. Niestety nie ma przycisku do szybkiego kopiowania danych z dysków zewnętrznych do serwera.

Urządzenie wyposażone jest też w dwa gniazda USB 2.0, dwie gigabitowe karty sieciowe i gniazdo VGA do podłączenia monitora. Układ chłodzący to standardowa konstrukcja z niedużym wentylatorem. Podczas testów serwer pracował cicho, a pobór energii wynosił ok. 20 W.

Wnętrze serwera kryje procesor Intel Atom D525 o częstotliwości taktowania zegara wynoszącej 1,8 GHz oraz 2 GB pamięci RAM. To mocna konfiguracja, która idealnie sprawdzi się w małych firmach. Dwie karty sieciowe pozwalają na podtrzymanie połączenia sieciowego nawet w przypadku awarii jednej z nich. Na uwagę zasługuje też funkcjonalne i proste w obsłudze oprogramowanie, które jest dostępne w polskiej wersji językowej. Za jego pomocą można szybko skonfigurować serwer do pracy, tworzyć woluminy, czy zarządzać uprawieniami użytkowników. Rozbudowana funkcja pracy w chmurze pozwala na dostęp do danych zgormadzonych na serwerze z każdego miejsca podłączonego do internetu. Z poziomu usługi Personal Cloud można wysyłać zaproszenia do osób, z którymi chcemy współdzielić dane, jak również kopiować, przenosić i kasować pliki i foldery.

Zobacz również:

  • Najlepsze tanie laptopy w 2023 roku - który komputer wybrać?

Lenovo EMC PX2-300D doskonale współpracuje z urządzeniami przenośnymi oraz z kamerami IP zgodnymi z systemami Axis Video Hosting System oraz SecureMind Surveilance Manager.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: