ES Stradus EVO 9,7

ES Stradus EVO 9,7wyposażony jest w pojemnościowy ekran IPS o przekątnej 9,7 cali i rozdzielczości 1024 x 768 pikseli. Za wydajność odpowiedzialny jest jednordzeniowy procesor o taktowaniu 1,5GHz, 1GB RAM. To "tani" tablet wyposażony w system Android 4.0 "Ice Cream Sandwich".

Obudowa

ES Stradus EVO 9,7 to duży tablet (242 x 190 x 10 mm) o panoramicznych proporcjach. Obudowa wykonana z błyszczącego plastyku jest smukła i stylowa. To mocna i zwarta konstrukcja, która nie skrzypi nie ugina się gdy pracujemy z tabletem. Jedynym mankamentem jest wykorzystanie błyszczącego plastyku do budowy tylnej ścianki tabletu, bo będzie go można łatwo porysować, gdy będziemy odkładać czy przenosić tablet.

ES Stradus EVO 9,7

ES Stradus EVO 9,7

Wyposażenie

ES Stradus EVO 9,7 wyposażony jest w bezprzewodową kartę Wi-Fi zgodna ze standardem b/g, ma też bezprzewodowy interfejs Bluetooth, co nie często zdarza siew przypadku tanich tabletów. Do dyspozycji mamy jeszcze gniazdo pamięci MicroSD (pozwalające na rozszerzenie pamięci do 32 GB) i małe gniada USB i HDMI. Czyli mamy większe możliwości niż niektóre znacznie droższe tablety jak np. Samsung Galaxy Tab 10.1.

ES Stradus EVO 9,7

ES Stradus EVO 9,7

Możliwości

ES Stradus EVO 9,7 wykorzystuje jednordzeniowy procesor Alwinner A10 o prędkości 1,5 GHz. gigabajt pamięci RAM i 16 GB pamięć Flash (to dwukrotnie lepsze parametry niż w przypadku innych tanich tabletów). Taka konfiguracja, przy relatywnie niskiej rozdzielczości ekranu, jest wystarczająca do przeglądania stron internetowych czy oglądania filmów 720p. W grach pomaga dodatkowy akcelerator graficzny Mail-400 z obsługą OpenVG 1.1, OpenGL ES 2.0,, ale nie oczekujmy od niego zbyt wiele, bo to konstrukcja raczej do multimediów niż gier.

Wnioski

ES Stradus EVO 9,7 wyposażony jest w podstawowe aplikacje i system Android 4, na szczęście mamy dostęp do marketu Google Play a tam liczba darmowych i płatnych aplikacji jest ogromna. Po podłączeniu do rutera bezprzewodowego możemy wygodnie przeglądać strony internetowe, w czym pomaga duży ekran i wbudowany adapter Wi-Fi.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: