ETA sinus UPS 720

W skrócie:

Przetestowaliśmy zasilacz awaryjny firmy ETA o mocy czynnej 430 W i pozornej 720 VA.

Zalety:

  • Długi czas podtrzymania napięcia
  • Niewielkie wymiary i solidna obudowa
  • Mechaniczny wyłącznik zasilania

Wady:

  • Tylko dwa gniazda
  • Brak wyświetlacza LCD
  • Brak filtra sieci LAN

Test zasilacza awaryjnego ETA o mocy czynnej 430 W, do stacji roboczych i serwerów.

ETA sinus UPS 720

Z pozoru zasilacz ETA sinus UPS 720 nie wyróżnia się niczym szczególnym. Jest to klasyczna, czarna, metalowa, a przez to solidna, skrzynka z dwoma gniazdami z tyłu, trzema diodami z przodu oraz stosunkowo dużym, mechanicznym wyłącznikiem.

Jednak w trakcie testów okazało się, że jest to jeden z lepszych zasilaczy, który może również bez problemu posłużyć do podtrzymywania napięcia niewielkiego serwera. UPS charakteryzuje się wysoką kulturą pracy i długim czasem pracy na zasilaniu bateryjnym. Zasilacz bez problemu dostarczał energię przez 11 minut przy obciążeniu 70% i aż przez 7 minut przy obciążeniu 100%.

Naprawdę niewielkie gabaryty (10,2 x 14,9 x 34,3 cm) sprawiają, że zmieści się on pod każdym biurkiem, nawet tam gdzie nie ma za dużo miejsca. Centralny mechaniczny wyłącznik sprawia, że w razie potrzeby natychmiast, bez zbędnego przytrzymywania przycisku przez kilka sekund jak w innych modelach, wyłączymy zasilacz, odcinając podłączone do niego urządzenia od prądu.

Układ szybkiego ładowania akumulatorów sprawia, że urządzenie gotowe jest do ponownej pracy (akumulator naładowany w 50%) zaledwie po 50 minutach od wyładowania baterii, a do pełnego naładowania akumulatorów potrzeba około czterech godzin.