EV2336W

Eizo EV2336W to zawansowany monitor z dobrą matrycą. Obudowa jest bardzo gruba, co z pewnością nie przysporzy jej pochlebnych opinii wśród miłośników nowoczesnych i supercienkich monitorów. Jeżeli jednak szukasz mocnych i trwałych rozwiązań, to EV2336W będzie strzałem w dziesiątkę.

Podobnie jak większość monitorów korzystających z technologii IPS, Eizo cechuje się bardzo szerokimi kątami widzenia. Ma też odpowiednią głębię i nie można niczego zarzucić jakości wyświetlanego obrazu. Monitor w zasadzie nie wymaga od użytkownika przeprowadzenia czynności kalibracyjnych: fabryczne ustawienia są zbliżone do ideału (bardzo niski współczynnik deltaE – 5 pkt i temperatura barwowa – 6777 K). Takie wyniki osiągają niektóre monitory po wstępnej kalibracji. Wystarczy tylko nieco zredukować jasność, aby móc na nim komfortowo pracować (podświetlenie matrycy na poziomie 140 cd/m2 uzyskać można po zmniejszeniu jasności do 47 pkt).

Wyposażenie monitora w interfejsy zasługuje na uznanie. Do dyspozycji są trzy główne gniazda: VGA, DVI i Display Port. Zabrakło HDMI, ale to nie problem, bo można zastosować przejściówki z DVI czy gniazda Display Port. Warto dodać, że Eizo EV2336W ma stopkę umożliwiającą łatwe ustawienie kąta nachylenia ekranu i jego wysokości, a także opcję obracania ekranu wokół osi (pivot). Monitor wyposażono w czujnik Auto EcoView, który wykrywa zmiany oświetlenia w otoczeniu i automatycznie dostosowuje jasność ekranu. Producent przygotował też specjalny tryb pracy, który symuluje wygląd papieru. Dodatkowo system EcoView Sense 2 wykrywa, kiedy użytkownik odchodzi od biurka, i automatycznie przełącza monitor w tryb oszczędzania energii. Działa on również w konfiguracjach wielomonitorowych, więc wszystkie monitory będą włączone po powrocie pracownika na stanowisko. Reasumując, Eizo EV2336W może się podobać nie tylko z uwagi na charakterystykę wyświetlanego obrazu, ale i dzięki nowoczesnej konstrukcji, dostosowującej parametry pracy do potrzeb użytkownika, przy jednoczesnej redukcji kosztów związanych ze zużyciem energii.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: