EVGA GeForce GTX 1060

EVGA GeForce GTX 1060 to kompaktowa karta graficzna, dysponująca 6 GB RAM. Czym jeszcze może się pochwalić?

W skrócie:

EVGA GeForce GTX 1060 to karta w stosunkowo dobrej cenie, jednak nieco głośna przy dużym obciążeniu.

Zalety:

  • Cena
  • Obsługa 8K
  • Obsługa 4K
  • Obsługa 5K
  • Obsługa VR
  • Dobre chłodzenie

Wady:

  • Głośna przy dużym obciążeniu

EVGA GeForce GTX 1060 to karta graficzna, która cechuje się doskonałym stosunkiem ceny do możliwości. Dzięki GeForce Experience można zoptymalizować jej ustawienia pod kątem gier, a wsparcie dla rzeczywistości wirtualnej umożliwia się zanurzenie w świecie rozrywki VR. Oczywiście nie brak tu standardowych dla współczesnych kart graficznych technologii, czyli Vulkan i Open GL 4,5, a także pełną obsługi DirectX 12. GTX 1060 obsługuje rozdzielczość do 7680 x 4320 pikseli, czyli UDHTC (zwaną także 7,5K lub 8K). Jej sercem jest chipset, któremu oddano do dyspozycji 6 GB RAM GDDR5 (a dokładnie 6144 MB), a rdzeń taktowany jest standardowo na 1607 MHz. Przy wymagających grach i aplikacjach można uruchomić tryb boost, który zwiększy ten parametr do 1835 MHz.

EVGA GeForce GTX 1060 to wydajna karta graficzna do gier, zaś jej system chłodzenia sprawia, że bardzo wolno się nagrzewa - nawet przy bardzo dużym obciążeniu jej maksymalna temperatura wynosiła 72° C. Jest to możliwe, ponieważ karta korzysta z ACX 2.0, który w porównaniu do poprzedniej wersji został przeprojektowany tak, aby zapewniać lepsze chłodzenie przy jednoczesnej redukcji generowanego hałasu i poboru mocy. Mimo to przy dłuższej pracy pod obciążeniem i tak jest dość głośna.

Zobacz również:

  • EVGA mówi dość do NVIDII, co dalej?

Podsumowując - EVGA GeForce GTX 1060 daje duże możliwości, jednak nie jest pozbawiona wad. Jeśli nie planujesz używać jej do najbardziej wymagających produkcji, prezentuje doskonały stosunek ceny do dawanych efektów. Można ją przyrównać do NVIDIA GeForce GTX 1060 Founder's Edition.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: