EaseUS Todo Backup

W skrócie:

Oprogramowanie do wykonywania kopii zapasowych firmy EaseUS.

Oprogramowanie do wykonywania kopii zapasowych firmy EaseUS.

Todo Backup to produkt dobrze znanej również i u nas firmy EaseUS, oferującej programy do odzyskiwania danych, partycjonowania dysków i przesyłania plików między różnymi urządzeniami. Aplikacja dostępna jest w kilku wersjach – dla użytkowników indywidualnych oraz dla firm z opcją ochrony stacji roboczych i serwerów.

EaseUS Todo Backup umożliwia backup i przywracanie plików, partycji, dysków i całego systemu komputera, oferując wszystkie najważniejsze funkcje backupu. Aplikacja ma wbudowane mechanizmy przenoszenia systemu na inny komputer, opcje definiowania wykluczeń i komend uruchamianych przed wykonaniem zadania i po nim, harmonogram backupu oparty na zdarzeniach oraz system powiadomień e-mail.

Todo Backup pozwala na przywracanie skrzynek pocztowych programu Outlook na poziomie pojedynczych folderów i wiadomości. Dane kopii zapasowych mogą być zapisywane na dyskach w chmurze, w tym OneDrive, Google Drive i Dropbox.

Do firm skierowana jest wersja Workstation z centralną konsolą zarządzania, która umożliwia zdalne wdrażanie oprogramowania i polityk zabezpieczeń na chronionych punktach końcowych oraz monitorowanie stanu zadań backupu w czasie rzeczywistym. Oprogramowanie dla serwerów umożliwia backup systemów Windows Server, ale nie obsługuje środowisk wirtualnych.

Wersja Advance oferuje możliwość backupu aplikacji SQL Server oraz Exchange z zachowaniem spójności transakcji realizowanych na serwerze aplikacji.