EasyTouch Sammael ET-665

Decydując się na tanią kamerę internetową, przeznaczoną głównie do rozmów przez Skype lub podobny komunikator internetowy nie musimy ograniczać się do nijakich modeli o marnej, jakości wykonania. EasyTouch Sammael ET-665 to konstrukcja o nowoczesnej stylistyce. Obudowa ma kształt tuby i wykonana jest z aluminium, całość osadzona jest na metalowym wysięgniku, który ma kształt anteny

Decydując się na tanią kamerę internetową, przeznaczoną głównie do rozmów przez Skype lub podobny komunikator internetowy nie musimy ograniczać się do nijakich modeli o marnej, jakości wykonania. EasyTouch Sammael ET-665 to konstrukcja o nowoczesnej stylistyce. Obudowa ma kształt tuby i wykonana jest z aluminium, całość osadzona jest na metalowym wysięgniku, który ma kształt anteny. W zależności od potrzeb możemy go wydłużyć o 2 cm. Metalowa podstawka doskonale współgra z całością umożliwiając montaż kamery na obudowie monitora LCD, CRT jak i laptopie. Kamerę możemy również postawić na blacie biurka.

Ostrość regulujemy ręcznie za pomocą dużego pierścienia w zakresie od 5 cm do nieskończoności. Na obudowie kamery znajdziemy również dodatkowy przycisk do szybkiego wykonywania zdjęć.

W systemie Microsoft Vista kamera jest automatycznie rozpoznawana przez system i instalowana bez konieczności wgrywania dodatkowych sterowników. Ograniczona jest wówczas rozdzielczość rejestrowanych sekwencji wideo do 640x480 pikseli i dopiero zainstalowanie dołączanego sterownika pozwala na rejestrowanie obrazu w wyższej rozdzielczości.

Kamera bez problemu rejestruje obraz z prędkością 30 kl./s w rozdzielczości 320x240 pikseli, w rozdzielczości 640x480 pikseli prędkość spada do 25 kl./s w wyższych rozdzielczościach obraz rejestrowany jest z prędkością ok. 10 kl./s. Dużym plusem jest dobra jakość generowanego obrazu w rozdzielczości 640x480 pikseli i niższych (7/10 pkt). W wyższych rozdzielczościach jakość obrazu jest gorsza, widać szumy, widać pikselizację.

Niestety kamera nie jest wyposażona w mikrofon a dołączone oprogramowanie to tylko sterownik (z opcją włączania efektów obrazu, śledzenia ruchów) i prosta aplikacja VMCap do zgrywania sekwencji wideo i rejestrowania zdjęć.