Eaton Ellipse Eco 650

Eaton Ellipse Eco 650 to niedrogi zasilacz zamknięty w wysokiej i wąskiej obudowie, która zmieści się nawet na małym biurku.

Boki zasilacza wykonane są z plastiku, ale mają odpowiednią sztywność i nie wyginają się podczas dociśnięcia. Z przodu obudowy umieszczono podświetlany przycisk i diodę informującą o statusie pracy UPS-a. Z tyłu zamontowano trzy gniazda z pełną ochroną akumulatorową i przepięciową, jedno z ochroną przepięciową oraz gniazda do ochrony modemu, telefonu.

Eaton Ellipse Eco 650 nie ma portu USB, pozbawiony jest też układu AVR i nie wytwarza czystej sinusoidy na zasilaniu rezerwowym. To bardzo prosta konstrukcja, ale zasilacz o dziwo najlepiej spisywał się wśród tanich modeli w teście współpracy z różnymi zasilaczami. Tylko raz doprowadził do restartu komputera z zasilaczem wyposażonym w aktywny układ PFC. W obudowie umieszczono jeden 7 Ah akumulator, który wystarczył na ponad osiem minut pracy komputera generującego obciążenie 220 W. UPS chłodzony jest pasywnie i pracuje cicho niezależnie od tego czy jest podłączony do zasilania czy działa z wykorzystaniem wbudowanego akumulatora.

Zobacz również:

  • Majówka 2023: zmiana pracy kurierów - najważniejsze informacje

Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: